HC JičínDomácí

HC NáchodHosté
Branky a nahrávky: 11. Nový (Pletka), 23. Průšek (Němec, Hladík), 24. Pletka (Sedmík), 33. Hladík (Průšek), 37. Borovec (Pletka), 44. Weiss (Kollman) . Rozhodčí: Veinfurter – Dudadík, Všetečka . Vyloučení: . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 280 .
Beneš, Pivrnec – Kejmar, Najman – Nový, Houser - Mikolášek, Štěpán - Weiss,Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík

V neděli hokejisté Jičína přivítali na svém ledě celek HC Náchod, pokračovali v dobrých výkonech z předcházejících zápasů a hosty poslali s prázdnou domů. Úvod patřil hostům a na Jičín se valil jeden útok za druhým. Nápor hostí zbrzdilo jejich oslabení, domácí si vydechli a začali hrát opět aktivně jako v minulých dvou utkáních. Vzápětí ubránili přesilovku hostí a převzali iniciativu. V polovině třetiny domácí zaútočili, Pletka z rohu za brankou přesnou nahrávkou našel na modré Nového a Radek propálil vše až do sítě. Ve zbytku této části se již skóre neměnilo, obrany na obou stranách byly pozorné. Druhou část začal Jičín aktivněji a hned ve třetí minutě důsledně napadal ve třetině hostů Hladík, získal kotouč za brankou, Němec nastřelil brankáře, puk se odrazil k Průškovi a ten zvýšil na 2 : 0. Za minutu a půl domácí opět uzavřeli hosty ve třetině, ostřelovali branku a ve finále Sedmík nahrál na kruh Pletkovi, který se přesnou ranou nemýlil. Jičín se pak nechal unést útočnou hrou, obrana zaváhala a hosté přesným pasem z vlastní třetiny uvolnili Maršíka, který sám proti Benešovi nezaváhal. Hosty branka povzbudila a na chvíli domácí zatlačil. Bylo to však jen na chvíli a Jičín opět přidal. V 33. minutě vytvořil závar ve třetině hostí, ostřeloval branku, až se puk odrazil k Hladíkovi, který ho uklidil za záda gólmana hostí. Podobná situace se opakovala o čtyři minuty později, po ostřelování branky se ke kotouči dostal Borovec a z úhlu zvýšil na 5 : 1. V závěru třetiny mohl stejný hráč přidat další branku, když po krásné akci s Vencou Pletkou, tečoval jeho střelu od modré, ale rozezvučel jen konstrukci branky hostí. V úvodu posledního dějství se prvního gólu dočkal Petr Weiss. Kollman ho přesnou nahrávkou napříč hřištěm z pravé strany našel v plné jízdě, Petr se protáhl až před gólmana a uzavřel účet utkání. Ve zbytku utkání už Jičín kontroloval vývoj utkání a předváděl divákům další krásné kombinace, bohužel žádná již změnu skóre nepřinesla. Ani hostům se nepodařilo překonat obranu Jičína a Beneše v brance. Jičín tak potvrdil dobrou formu v úvodu soutěže a vede tabulku KLM. Ve středu má tým volno a další utkání ho čeká za týden opět na domácím ledě, kdy v neděli 15. 10. přivítá HC Opočno. Utkání začíná v 17:00 hod..

My jsme konečně porazili Náchod. Naposledy se nám podařilo uhrát nějaký bod v únoru 2014, od té doby dvanáct zápasů bez bodu. Dnes musím mužstvo pochválit až na prvních pět minut, kdy nás Náchod přehrával. Nám pomohla přesilovka a poté jsme již byli lepším mužstvem. Trenér: Pletka