HC JičínDomácí

HC TS VarnsdorfHosté
Branky a nahrávky: 4. Průšek (Hladík), 9. Krumpholc (Němec), 14. Hladík (Brzák), 24. Krumpholc (Žďárský), 29. Krumpholc (Král), 58. Prokop (Mikolášek). . Rozhodčí: Zavřel – Doležal, Štrébl. . Vyloučení: 9 : 7 navíc proti JC nařízeno TS - Damnitz neproměnil. . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 170 .
Rylich, Beneš – Brzák, Kejmar – Najman, Houser - Mikolášek, Žalud - Nový, Průšek, Hladík - Prokop, Krejčík, Borovec - Krumpholc, Žďárský, Němec – Král.

V neděli Jičín hostil na svém ledě hokejisty Varnsdorfu a po dobrém výkonu si připsal další tři body do tabulky. V první části domácí hosty po celou dobu tlačili k jejich brance a stříleli i góly. Již ve čtvrté minutě se prosadil první útok, Hladík před brankou uvolnil Průška, který otevřel skóre utkání. O pět minut později po obléhání branky hostů se prosadil Krumpholc, který z pravého kruhu tvrdou ranou prostřelil brankáře hostí. Účet první třetiny uzavřel v 14. minutě Hladík když si položil brankáře a zvýšil na 3 : 0. V druhé části domácí trochu polevili a nechali vyniknout Rylicha ve své brance. Přesto měli domácí stále převahu a střelecky disponovaný Krumpholc přidal v 27. a 29. minutě další dvě branky do sítě hostů. Jičín pak ubránil přesilovku hostí 5 na 3. Po jejím skončení domácí nabídli hostům šanci, když po faulu na unikajícího hráče bylo nařízeno trestné střílení. Damnitz ale proti Rylichovi neuspěl. Ve třetí části přinesla vzruch potyčka Borovce se Saskou, a několik dalších strkanic. Hrálo se několik minut v menším počtu hráčů, ale ani jedno mužstvo výhodu nevyužilo. Teprve v samotném závěru Jičín využil přesilovku, když po ostřelování branky hostů se nakonec trefil Prokop. Do konce zápasu už žádný gól nepadl a Rylich si hned ve svém prvním startu připsal na konto vychytanou nulu. Jičín tak získal další tři body a v neděli cestuje k dalšímu utkání do Frýdlantu. Začátek utkání je v 17:00 hod.

Komentář trenéra Pletky: První třetinu jsme hráli přesně to co jsme chtěli, měli jsme výborný pohyb a hosty jsme prakticky k ničemu nepustili. Ve druhé a třetí to z naší strany nebyl takový výkon jako v první a hosté si nějaké šance vytvořili. Gól nám ale nedali a my nějaké šance ještě proměnili a zápas dovedli do vítězného konce.