JičínDomácí

Stadion Nový BydžovHosté
Branky a nahrávky: 14.Žalud (Brzák, Průšek), 19.Němec(Borovec), 27. Hladík (Průšek), 36. Němec (Borovec, Mikolášek), 37. Průšek (Pletka), 54. Průšek . Rozhodčí: Veselý – Lučan, Pecha . Vyloučení: 6: 6 Navíc Nedbal (NB) 10 min. OT,Chára (NB) 10 min. OT. . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 345 .
Beneš, Pivrnec – Brzák, Štěpán – Žalud, Mikolášek - Najman - Nový, Vajsejtl, Kollman–Borovec, Průšek, Pletka - Němec, Hladík, Žďárský.

Ve středu se hrál na jičínském zimáku pátý zápas semifinále KLM a domácí ho bez problémů zvládli a postoupili do finále. Jičín inkasoval ihned po rozehrání, kdy se od modré přes clonící hráče trefil Postolka. Jičínem to neotřáslo a naopak přitlačil soupeře do defenzívy, ale až do čtrnácté minuty chyběla přesná střela. Ve zmiňované minutě hrál Jičín přesilovku a od modré se tvrdou ranou trefil Žalud. Domácí poté čelili také přesilovce hostí, dobře ji ubránili a po skončení se do úniku dostali Borovec s Němcem, Borovec po pravé straně projel do pásma a před brankou krásně nahrál Němcovi, který měl volnou cestu ke skórování. V druhé třetině se obraz hry nezměnil, Jičín neproměnil několik šancí a v 27. minutě mohli vyrovnat hosté, pochybě v obranném pásmu Jičína byl hostující hráč sám před brankou, nedal, a z následného protiútoku Průšek prostrčil kotouč na útočné modré Hladíkovi,který zvýšil vedení Jičína. Domácí měli poté další výhodu přesilové hry, chvíli dokonce dvojnásobné, ale šance nevyužil. Po skončení přesilovky se Jičín nadále udržel v útočném pásmu, Borovec zpoza branky nahrál rozjetému Němcovi a ten přidal další gól do sítě hostí. O chvíli později pátou branku vstřelil Průšek, když po závaru před brankou hostí Pletka vystřelil a „Milis“ pohotově dorazil. Ve třetí části už Jičín odpovědně bránil náskok, hosté měli chvíli rovněž výhodu dvou hráčů, ale nevyužili ji, a naopak v dalším oslabení získal kotouč Průšek a samostatný únik proměnil v šestou branku Jičína. Hosté na přijatelný výsledek upravili v samotném závěru, kdy jičínská obrana dvakrát chybovala. Jičín tak postoupil do finále a v něm se hned v pátek 2.3. na svém leděutká s celkem Třebechovic.Začátek utkání je v18:00 hod.. Opět zveme všechny příznivce, aby přišli své mužstvo povzbudit.

Komentář trenéra Pletky: My jsme hned v osmé sekundě inkasovali, ale ani tak brzký gól s námi nic neudělal a šli jsme si za tím, co jsme chtěli. Hosté byli dnes podráždění na rozhodčí a zbytečně se rozptylovali, což nahrávalo nám. My utkání zvládli a postoupili. Chtěl bych poděkovat soupeři za krásnou a napínavou sérii, která se musela líbit.