HC JičínDomácí

HC Predators Česká LípaHosté
Branky: 17:08 Ždárský (Prokop, Krejčík), 34:36 Krejčík (Prokop), 36:13 Krejčík (Král)
Vyloučení: 6 : 8
Využití: 1 : 0
Oslabení: 0 : 1
Rozhodčí: Touš – Štrébl, Doležal Diváků: 152
Trenér: Pletka
Sestava domácí: Beneš Lukáš, Rylich Matěj – Richter Jaroslav, Žalud Ondřej, Boček Šimon, Krumpholc Tomáš, Průšek Milan, Nový Radek, Prokop Jan, Krejčík Matěj, Ždárský Martin, Mikolášek Petr, Král Lukáš, Hladík Jakub, Sedmík Vojtěch

Jičín nezvládl ani odvetu proti České Lípě

V neděli nastoupili jičínští hokejisté po dlouhé přestávce k dalšímu utkání KLM na svém ledě proti celku České Lípy a ani tentokrát nenašli recept na její zdolání.

Utkání začal Jičín aktivně, ale v páté minutě obrana nezachytila dobře rozjetého Češku, který dostal přesnou přihrávku na modrou a proti Benešovi si poradil. Domácí měli neustálou převahu a snažili se o vyrovnání. Vypracovali si několik gólových příležitostí, ale brankář hostí i se štěstím všechny pokusy zlikvidoval. Kapituloval až v osmnácté minutě, kdy před ním zůstali nekrytí Krejčík a Žďárský. Krejčík nahrál Žďárskému, který pohodlně zasunul kotouč do branky.

Druhá třetina začala pro Jičín přesilovou hrou, při které ale bohužel inkasoval druhou branku. O dvě minuty později rozhozený Jičín dostal další ránu a za další tři minuty to bylo již 1 : 4. Beneš přepustil místo v brance Rylichovi. Hra byla v této fázi neurovnaná, domácím chyběla přesnost nahrávek a nedařila se kombinace. Teprve v závěru třetiny Krejčík dvěma přesnými ranami dostal Jičín do kontaktu. Nejprve ho před brankou uvolnil Žďárský, a o dvě minuty později si Matěj vybrusli zpoza branky před branku a mířil přesně.

V posledním dějství se domácí snažili o srovnání, ale štěstí stálo opět při hostujícím gólmanovi. Šance končily poskakujícím kotoučem v brankovišti, za čáru se ale nedostal. Když už prošel, zastavila ho tyčka branky hostů. V samotném závěru už domácí polevili a hosté třemi „slepenými“ góly upravili na konečný výsledek.

Jičín tak prohrál druhé utkání v řadě a ve středu 19.12. ho čeká na domácím ledě pohárové utkání s celkem Nové Paky. Utkání začíná v 18:00 hod.. V pátek 21.12. pak pokračuje KLM a Jičín cestuje k utkání se Slavojem Liberec. Utkání začíná v 18:00 hod.

Ing. Josef Jebavý

Fotografie ze zápasu - Josef Hlaváček

Komentář trenéra Pletky:

Nám se dneska nedařilo vůbec nic, bylo vidět hned od začátku utkání, že taháme za kratší konec. My máme teď problém se sestavou, nescházíme se na trénincích, ani zápasech a podle toho vypadají i výsledky. Chtěl bych se divákům, co byli na dnešním zápase, omluvit za předvedenou hru.