JičínDomácí
3:7
(1:1, 2:3, 0:3)

Česká LípaHosté
Branky: 17:08 Ždárský (Prokop, Krejčík), 34:36 Krejčík (Prokop), 36:13 Krejčík (Král)
Vyloučení: 6 : 8
Využití: 1 : 0
Oslabení: 0 : 1
Rozhodčí: Touš – Štrébl, Doležal Diváků: 152
Trenér: Pletka  
Sestava domácí: Beneš Lukáš, Rylich Matěj – Richter Jaroslav, Žalud Ondřej, Boček Šimon, Krumpholc Tomáš, Průšek Milan, Nový Radek, Prokop Jan, Krejčík Matěj, Ždárský Martin, Mikolášek Petr, Král Lukáš, Hladík Jakub, Sedmík Vojtěch

Komentář k zápasu

Jičín nezvládl ani odvetu proti České Lípě

V neděli nastoupili jičínští hokejisté po dlouhé přestávce k dalšímu utkání KLM na svém ledě proti celku České Lípy a ani tentokrát nenašli recept na její zdolání.

Utkání začal Jičín aktivně, ale v páté minutě obrana nezachytila dobře rozjetého Češku, který dostal přesnou přihrávku na modrou a proti Benešovi si poradil. Domácí měli neustálou převahu a snažili se o vyrovnání. Vypracovali si několik gólových příležitostí, ale brankář hostí i se štěstím všechny pokusy zlikvidoval. Kapituloval až v osmnácté minutě, kdy před ním zůstali nekrytí Krejčík a Žďárský. Krejčík nahrál Žďárskému, který pohodlně zasunul kotouč do branky.

Druhá třetina začala pro Jičín přesilovou hrou, při které ale bohužel inkasoval druhou branku. O dvě minuty později rozhozený Jičín dostal další ránu a za další tři minuty to bylo již 1 : 4. Beneš přepustil místo v brance Rylichovi. Hra byla v této fázi neurovnaná, domácím chyběla přesnost nahrávek a nedařila se kombinace. Teprve v závěru třetiny Krejčík dvěma přesnými ranami dostal Jičín do kontaktu. Nejprve ho před brankou uvolnil Žďárský, a o dvě minuty později si Matěj vybrusli zpoza branky před branku a mířil přesně.

V posledním dějství se domácí snažili o srovnání, ale štěstí stálo opět při hostujícím gólmanovi. Šance končily poskakujícím kotoučem v brankovišti, za čáru se ale nedostal. Když už prošel, zastavila ho tyčka branky hostů. V samotném závěru už domácí polevili a hosté třemi „slepenými“ góly upravili na konečný výsledek.

Jičín tak prohrál druhé utkání v řadě a ve středu 19.12. ho čeká na domácím ledě pohárové utkání s celkem Nové Paky. Utkání začíná v 18:00 hod.. V pátek 21.12. pak pokračuje KLM a Jičín cestuje k utkání se Slavojem Liberec. Utkání začíná v 18:00 hod.

Ing. Josef Jebavý

Fotografie ze zápasu - Josef HlaváčekOhlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky:

Nám se dneska nedařilo vůbec nic, bylo vidět hned od začátku utkání, že taháme za kratší konec. My máme teď problém se sestavou, nescházíme se na trénincích, ani zápasech a podle toho vypadají i výsledky. Chtěl bych se divákům, co byli na dnešním zápase, omluvit za předvedenou hru.