V neděli přivítal Jičín na svém ledě hokejisty z Nového Bydžova a po několika hrubých chybách v obranné činnosti prohrál, přesto je již vítězem základní části KLM.

JičínDomácí
2:6
(1:2, 1:2, 0:2)

Stadion Nový BydžovHosté
Branky a nahrávky: 9.Průšek (Hladík, Žalud), 22.Borovec(Klaban) . Rozhodčí: Padevět–Kozák, Macek. . Vyloučení: 2:5 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 345 .
Beneš, Tříska– Brzák,Žalud – Štěpán, Mikolášek - Kejmar, Vajsejtl, Kollman–Klaban, Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

V neděli přivítal Jičín na svém ledě hokejisty z Nového Bydžova a po několika hrubých chybách v obranné činnosti prohrál, přesto je již vítězem základní části KLM. Jičín začal utkání aktivně, přesto hned v úvodu inkasoval, když za Benešova záda prošla tečovaná střela Cháry.Jičín poté soupeře přitlačil, a vytvářel si jednu šanci za druhou. Vyrovnání přišlo v přesilové hře, kdy Hladík našel před brankou krásně Průška a ten z otočky vyrovnal. Dále se hrálo převážně ve třetině soupeře, ale v 16. minutě propadl na „modré“ puk obránci, a hosté šli opět do vedení. Druhá část začala opět chybou v obraně Jičína, když nechala nekrytého Kubištu, ten si vybruslil před branku a zvýšil na 1 : 3. Jičín dále bojoval a o chvíli později dobře napadal hosty v jejich třetině, Klaban získal puk, nahrál do pravého kruhu Borovcovi, a ten z „první“ snížil. Jičín měl i nadále převahu, ale po další chybě na vlastní modré hosté zvýšili na 2 : 4. Za tohoto stavu se šlo podruhé do kabin. O osudu utkání rozhodla další hrubá chyba v přesilové hře Jičína, kdy obrana nechala vyhozený kotouč za brankou Beneše, kde se ho zmocnil Chára a dopravil ho za Benešova záda. Domácí se už poté marně snažili o korekci výsledku, naopak z hole Hlaváčka inkasovali pošesté. I přes prohru se Jičín stal vítězem základní části KLM. ve středu31.1. ho čeká utkání na ledě nejvzdálenějšího soupeře HCHronov. Začátek utkání je v18:00 hod.. Na zápas cestují hokejisté vlastními auty. Trenér:Pletka

Komentář trenéra Pletky: Je to v posledních zápasech stále stejné, hrajeme v malém počtu hráčů. Hlavně obrana hraje už poněkolikáté na čtyři beky. A v zápasech, které teď jdou rychle za sebou, středa – neděle, je to prostě na ně moc, a obrana dělá zbytečné chyby. Dvě třetiny si myslím, že jsme měli vice šancí, ale přesto jsme prohrávali. Ve třetí třetině po inkasovaném pátém gólu bylo o vítězi rozhodnuto. My jsme myslím nebyli horší, jediný rozdíl byl v proměňování šancí. Ale stejně jsem spokojený, dvě kola před koncem jsme dokázali zvítězit po základní části. Proti minulé sezóně je to obrovský úspěch.