HC Turnov 1931Domácí

HC JičínHosté
Branky Jičína: Krejčík (Prokop,Žďárský), Průšek (Hladík,Nový), Nový(Průšek), Krejčík (Žďárský,Rudolph), Průšek
Sestava Jičína: Beneš (Rylich) - Žalud, Mikolášek, Houser, Najman, Brzák, Richter - Nový, Průšek, Hladík - Prokop, Krejčík, Žďárský - Rudolph, Sedmík, Král

Jičín slaví druhý titul v řadě!

V pátek 22.3 se hrál druhý finálový zápas Krajské ligy mužů, na ledě Turnova. Po vítězství Jičína v prvním utkání, se po případné výhře mohli jičínští radovat z titulu.

Očekávalo se, že Turnov do domácího zápasu vlétne jako uragán, ovšem to se nedělo. Naopak po 5 minutách viděl zaplněný zimní stadion první branku, kterou vstřelil v přesilové hře, ve střelecké formě hrající Krejčík.

Dále se hrálo opatrně, Jičín se nechtěl zbytečně vytahovat dopředu, čekal na svého soupeře, který se horko, těžko dostával do šancí. V 17.minutě jičínští přidali druhou branku, po závaru první pětky a několika dorážek, dotlačil za záda brankáře Fikrta puk Průšek. Euforie však nevydržela dlouho, již za 20 vteřin to bylo opět jen o gól, po tlaku domácích se trefil Duda.

Od té doby předváděli výborné výkony oba brankáři, ačkoliv se oběma týmům naskytlo několik přesilových her, žádná nevedla k úspěchu. Jičín dál držel jednobrankový náskok a tak se do třetí třetiny šlo stále za stavu 2:1 pro Jičín.

Začátek třetí třetiny vyšel lépe domácím, kteří prostě ,,museli“ a byli hodně aktivní. Po několika závarech před Benešem, však jičínští dostali puk do středního pásma, kde byl rozjetý Průšek, ten zatáhl puk do útočného pásma a přes jediného obránce domácích ,,nacentroval“ puk na Nového, který tenisově ze vzduchu trefil polo odkrytou branku. Ovšem jak bylo tento zápas tradicí, rozdíl dvou branek vydržel pouze 20 vteřin a Vondráček před Benešem nechytatelně tečoval kotouč. Další úder a odskočení přidal opět Krejčík, po přihrávce Žďárského a v 56. minutě to bylo již 4:2 pro hosty.

Následně si Jičín korunovaci zkomplikoval, když dvěma vyloučeními nabídl soupeři přesilovou hru 5 na 3, kterou domácí ještě "vyšperkovali" odvolaným brankářem a přesilovou hru zvýhodnili o dalšího muže v poli. Jičínští však obětavě zblokovali všechny střely, a po jedné takové se do úniku na prázdnou branku dostal Průšek a ani pod nohy padající domácí hráč nemohl Průškovi zabránit ve vstřelené brance a potvrzení vítězství. Branka padla v čase 58:44.

Poslední slovo této sezony však měli domácí, když 40 vteřin před koncem snižoval na konečných 3:5 Hloušek.

Jičín tak po loňském triumfu v Královehradeckém kraji, ovládli i letošní premiérový ročník v Libereckém!

Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům, kteří nás podporovali celou sezonu a obzvláště v play-off, kde kupříkladu v Turnově jsme měli téměř domácí prostředí! Děkujeme!!

Autor Jakub Hladík

Komentář trenéta Pletky: Utkání to bylo strašně těžké, domácí museli, a to nám podle mě trošičku hrálo do karet. Oni se museli tlačit dopředu a chtít rozhodnout a my jen čekali na to, až udělají chybu. Každý udělá chybu, teď jde o to, jak si s tím poradíte a jestli ty nabídnuté šance dokážete potrestat. My jsme tady sehráli už v základní části dva vyrovnané zápasy, ale vždy jsme o gól prohráli. Věřil jsem, že to potřetí už to vyjde a vyhrajeme. To se nám povedlo a dokázali v Turnově oslavit TITUL.

Nám pomohlo, že jsme hned na úvod play-off prohráli doma s Lomnicí. Kluci zjistli, že takle hrát nemůžou. Play-off je o zodpovědnosti a každý hráč, co je na place, musí dělat, co má a nemůže si hrát podle sebe, jak jemu se zrovna chce. To kluci od druhého zápasu s Lomnicí plnili a úspěch se dostavil. Tohle mužstvo má velkou sílu a už to ukázalo v loni a letos to jen potvrdilo. Je to krásný pocit, vyhrát dvakrát za sebou titul, i když letos to bylo v jiném kraji. Jsem rád, že jsme z hradeckého kraje odešli, protože kdyby jsme zůstali, tak v prosinci by už v Jičíně dospělý hokej nebyl. Liberecký kraj má dobrou soutěž a derby s Lomnici, nebo s Turnovem jsou krásné zápasy. Chodí dost lidí a zápasy, mají svojí úroveň a v play-off se to jen potvrdilo. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří nás chodili povzbuzovat, ať už v základní částí nebo pak v play-off. Děkujeme, byli jste skvělí a za celý klub Vám moc děkujeme.