V pátek se na jičínském ledě potřetí utkali domácí s Bydžovem a po výkonu plném chyb opět v sérii prohrávají.

JičínDomácí
3:4
(0:1, 0:2, 3:1)

Stadion Nový BydžovHosté
Branky a nahrávky: 49.Štěpán (Kollman, Buchar), 51.Němec(Průšek, Borovec), 55. Kollman . Rozhodčí: . Vyloučení: 2: 5 Navíc Sedmík (JC) 10 min. OT, 5 + OKa TH . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 315 .  
Beneš, Pivrnec– Brzák, Štěpán – Žalud, Buchar – Mikolášek, Najman - Nový, Vajsejtl, Kollman–Borovec, Průšek, Němec - Klaban, Sedmík, Žďárský.

Komentář k zápasu

V pátek se na jičínském ledě potřetí utkali domácí s Bydžovem a po výkonu plném chyb opět v sérii prohrávají. V první části se hrál vyrovnaný hokej, ale u domácích se projevila stálá bolest, neproměňování šancí. V deváté minutě obrana nedostala kotouč z vlastní třetiny, hosté se udrželi před brankou a ujali se vedení. Velkou šanci poté nevyužil Kollman, kterému v rozhodující chvíli puk nadskočil a Lukáš ho nedostal na správné místo. Ve druhé třetině pokračovala hra Jičína bez velkého pohybu s řadou nepřesností, které vyústily v druhou branku hostí, na níž jim nahrál jičínský hráč, který chtěl rozehrávat zpoza branky. Rozhodující okamžik nastal v 29. minutě, kdy byl vyloučen Sedmík za hákování a poté za následné urážení rozhodčího na dalších pět minut a do konce utkání. Sedmiminutovou přesilovku Jičín dobře bránil do okamžiku, kdy byl vyloučen další domácí hráč a dvojnásobnou výhodu už hosté využili a zvýšili své vedení na 3 : 0. V polovině třetí části se Jičín díky gólu Štěpána, jenž se při přesilové hře trefil od modré, nadechl k náporu na změnu stavu.Zlepšený výkon přinesl o dvě minuty později kontaktní gól z hole Němce. Jičín v těchto okamžicích soupeře tlačil, ale tomu se povedlo rozehrát na rozjetého Hlaváčka a bylo to opět o dva góly. Domácí se však nevzdali a v další přesilovce Kollman projel celým hřištěm a dostal Jičín znovu do kontaktu. Vyrovnat se však už domácím nepovedlo a tak v neděli25.2.bude hrát na ledě Bydžova o udržení naděje na finále. Začátek utkání je v17:00 hod.. Odjezd autobusu s hokejisty je v 15:00 hod. od ZS.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky: Nevím, jestli jsme si mysleli, že Bydžov už přijel jen tak to odehrát. My jsme 49 minut nehráli vůbec nic. Bylo to z naší strany jedno z nejhorších utkání v sezóně, bez bruslení se hokej prostě nedá hrát. Jestli chceme v Bydžově zvítězit, musíme předvést úplně jiný výkon, než který jsme předvedli dnes. Dnes to bylo z naší strany opravdu špatný.