V neděli sehrál Jičín na domácím hřišti poslední utkání základní části KLM a po dobrém výkonu zvítězil.

JičínDomácí
3:2
(0:1, 3:1, 0:0)

Třebechovice p. O.Hosté
Branky a nahrávky: 35. Pletka (Kollman), 35. Průšek, 37.Kollman (Vajsejtl) . Rozhodčí: Janovský–Dudadík, Kozák. . Vyloučení: 3:6 navíc Seidl (TB) 10 min. OT . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:1 . Diváci: 291 .  
Beneš, Tříska – Brzák, Kejmar – Žalud, Nový- Najman, Štěpán - Vajsejtl, Kollman, Němec– Pletka, Průšek, Hladík – Klaban, Sedmík, Borovec.

Komentář k zápasu

V neděli sehrál Jičín na domácím hřišti poslední utkání základní části KLM a po dobrém výkonu zvítězil. Oběma týmům už o nic nešlo a tak se od začátku hrál hokej s řadou útočných akcí. Brankáři dlouho odolávali, až teprve v polovině třetiny hosté na chvíli udrželi útočné pásmo a po několika nastřeleních dorazil kotouč za Benešova záda Dittrich. Ve zbývajícím čase Jičín marně dobýval branku hostí, střelám chyběla především přesnost. V úvodu druhé části Jičín dál pokračoval v dobývání svatyně hostů, ale brankář hostů byl dlouho proti, když už byl překonán, zachránila ho tyč jeho branky. Rozhodující chvíle přišly v rozmezí 35. a 37. minuty. Nejprve po pravé straně se do třetiny prodral Kollman, mezi kruhy našel Pletku a Venca se trefil přesně k tyči branky hostí. O chvíli později hrál Jičín v oslabení, dobře bránil a Průšek využil zaváhání obránce na modré, vypíchl mu kotouč a samostatný nájezd zkušeně proměnil ve vedoucí branku Jičína. V pokračujícím oslabení domácí znovu získali puk, zaútočili a hosté museli faulovat. Síly se vyrovnaly, domácí dobře napadali rozehrávku hostů v jejich třetině, ti chybovali za vlastní brankou, puk se dostal mezi betony brankáře a Kollman ho pohodlně zasunul do sítě. Za další minutu daroval hostům snížení Beneš, který chtěl rozehrát zpoza brankové čáry, o kotouč přišel a Bartoň měl před sebou prázdnou branku. V poslední části už Jičín dobře bránil a hrozil z dalších rychlých protiútoků. Hosté marně dobývali branku Beneše, takže diváci se již gólu nedočkali. Přesto bylo na obou stranách k vidění několik pěkných hokejových akcí. Hosté se v závěru prakticky ani nedostali ke hře bez brankáře a Jičín tak potvrdil své vedoucí postavení v KLM. Po skončení utkání hokejistům Jičína předali starosta města Jičína, náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje a předseda KS ledního hokeje poháry za vítězství v základní části KLM. Vše proběhlo za potlesku věrných fanoušků hokeje. Jičín teď čeká čtrnácti denní přestávka, kdy bude čekat na svého semifinálového soupeře, toho přivítá na svém ledě 18.2. od 17:00 hod Trenér: Pletka

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky: My jsme se dnes trápili v koncovce a dlouho jsme nemohli překonat hostujícího brankáře. Myslím si, že jsme byli o ten jeden gól lepší a po zásluze jsme vyhráli. Divákům se utkání muselo líbit, na to že oběma mužstvům už o nic nešlo, se hrál hezký hokej. Chtěl bych poděkovat fanouškům za to, jak nám celou základní část fandili a hlavně v jakém počtu chodili. Moc si toho vážíme a doufáme, že nám budou dál takhle fandit v play-off.