Ve středu hokejisté Jičína dohrávali na svém ledě odložené utkání s celkem HC Náchod, a po divokém průběhu utkání nakonec zvítězil a v čele tabulky má náskok devíti bodů.

JičínDomácí
7:5
(3:2, 2:2, 2:1)

NáchodHosté
Branky a nahrávky: 2. Hladík (Pletka, Průšek), 13. Vajsejtl (Kollman, Pletka), 18. Hladík (Průšek), 31. Hladík (Průšek, Pletka), 37. Borovec (Klaban), 50. Průšek (Pletka), 54. Borovec . Rozhodčí: Veselý–Řezníček, Pechánek . Vyloučení: 3:2 . Využití: 2:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 162 .  
Beneš, Tříska – Kejmar, Žalud - Mikolášek, Štěpán - Buchar - Nový, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Klaban, Průšek, Hladík

Komentář k zápasu

Ve středu hokejisté Jičína dohrávali na svém ledě odložené utkání s celkem HC Náchod, a po divokém průběhu utkání nakonec zvítězil a v čele tabulky má náskok devíti bodů. Utkání začal lépe Jičín, protože již ve druhé minutě zaútočil, pletka ideálně našel před brankou nekrytého Hladíka, který otevřel účet utkání. Dále se hrál vyrovnaný hokej, hosté byli velmi aktivní a snažili se o vyrovnání. Jičín hrál ale dobře v obraně, podpořen Benešem v brance. Ve 13. minutě hráli domácí přesilovku,hostům se podařilo na chvíli ubránit, ale další útok rozehrál Pletka na Kollmana, ten nahrál Vajsejtlovi, který si s brankářem hostí poradil 2 : 0. Hosté kontrovali o minutu později, když využili chybu obrany Jičína za brankou, získali puk, rozehráli ho před branku a Zeman snížil. Hosté ožili a vytvořili si další šance, ale v 18. minutě rozjel akci Průšek, před brankou našel Hladíka, který vstřelil svůj druhý gól v utkání. V závěru třetiny jel sám na brankáře hostí Kollman, ale neuspěl a naopak v samotném závěru měli hosté štěstí, když si rozehrávku hostí před branku srazil do vlastní sítě Kejmar. První polovina druhé části byla ve znamení neurovnané hry ze strany Jičína a vše vyvrcholilo v 30. minutě kdy nahrávku na volného útočníka hosti opět „usměrnil“ do vlastní sítě Štěpán 3 : 3. Domácí naštěstí odpověděli bleskově, když po nahrávkách Pletky a Průška byl šťastným střelcem Hladík, který si zkompletoval „hatrick“. 0Po gólu Jičín přece jen ožil a výsledkem byla pátá branka v síti hostů z hole Borovce, kterého do šance poslal Klaban. V poslední vteřině třetiny hosté využili nesoustředěnosti obrany Jičína a opět snížili na kontakt. Do třetí části trenér Jičína pozměnil složení útoků, ale po třech minutách bylo opět vyrovnáno, trefil se Komárek. Jičín pak zlepšil obrannou činnost a odměnou mu byla další branka v síti hostů. Při přesilové hře se kotouč dostal do levého kruhu k Pletkovi, Venca z „první“ vstřelil, ale netrefil puk přesně, ten se lobem přenesl přes klečícího gólmana hostí a skončil u levé tyče jeho branky, odkud ho na správné místo dopravil Průšek, a byla to branka vítězná. V 54. minutě hrál Jičín v oslabení, dobře bránil, Borovec vystihl rozehrávku hostí, zmocnil se puku a únik proměnil v sedmou branku. Ve zbytku třetiny Jičín hostyjiž k ničemu nepustil a připsal si další body do tabulky. Jičín se vítězstvím odpoutal od pronásledovatelů v tabulce KLM a v neděli 21.1. zajíždí na ledstejného soupeře, tedy HC Náchod.Utkání začíná v 17:00 hod. Odjezd autobusu s hokejisty je v 14:15 hod. od ZS.

Ohlasy trenérů

Trenér: Pletka D