Ve středu Jičín sehrál třetí utkání finálové série KLM na svém ledě a po velmi dobrém výkonu jasně zvítězil.

JičínDomácí
6:1
(2:0, 2:0, 2:1)

Třebechovice p. O.Hosté
Branky a nahrávky: 9.Kollman (Průšek, Pletka), 10. Borovec (Sedmík), 28. Pletka TS, 40. Vajsejtl (Brzák), 41. Brzák (Vajsejtl), 50. Vajsejtl(Žalud) . Rozhodčí: Veselý–Lučan, Kozák. . Vyloučení: 5:6 navíc nařízeno TS proti TB, Pletka proměnil . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 256 .
Beneš, Pivrnec –Brzák, Najman - Buchar, Žalud- Mikolášek, Štěpán - Nový, Vajsejtl, Němec - Kollman, Pletka, Průšek – Borovec, Sedmík, Žďárský.

Ve středu Jičín sehrál třetí utkání finálové série KLM na svém ledě a po velmi dobrém výkonu jasně zvítězil.Vede v sérii 2 : 1 a v pátek ji může uzavřít a získat titul přeborníka Kraje. Hned od začátku utkání domácí získali jasnou převahu a trpělivě dobývali branku hostí. Poprvé se to povedlo v 9. minutě, kdy Pletka rozehrál na Průška, ten před brankou našel Kollmana, který dopravil puk na správné místo. Domácí pokračovali v tlaku a za minutu získal kotouč Sedmík, přihrál Borovcovi, který objel branku a zezadu zasunul kotouč do sítě. Tlak Jičína pokračoval dále, ale další gólové vyjádření se již nepovedlo, i když v poslední minutě při vlastním oslabení získal puk Borovec a řítil se sám na brankáře, překonat se mu ho ale nepodařilo. V úvodu druhé části domácí ubránili zbytek přesilovky a dál hráli aktivně. V 28. minutě se dostal do samostatného úniku Pletka, byl faulován a nařízené trestné střílení Venca s přehledem proměnil ve třetí úspěch Jičína. Hosté v těchto fázích podnikali jen ojedinělé protiútoky, a nepomohla jim ani přesilová hra. V závěru třetiny hosté faulovali a dostali 2 + 2 minuty. Domácí šanci využili v poslední minutě.Vajsejtl z levé strany nahrával na druhou tyč Sedmíkovi a obránce jeho nahrávku srazil za záda vlastního brankáře. V úvodu třetí části pokračovala druhá dvouminutovka, Vajsejtl v útočné třetině nahrál na modru Brzákovi, ten si postoupil blíž k brance a přesnou střelou popáté rozvlnil síť branky hostí. Pochvíli si domácí vybrali slabší chvilku, kdy nedůraznost v obraně využili hosté ke vstřelení čestného úspěchu. To je na chvíli povzbudilo a zvýšili aktivitu. Jičín ale opět dobře bránil, a další komplikace nepřipouštěl. V polovině třetiny naopak Vajsejtl z těžkého úhlu zpoza branky upravil na konečný stav. Stav série je tedy 2 : 1 a hned v pátek pokračuje dalším utkáním na ledě Třebechovic Utkání začíná v 18:00 hod.. Odjezd autobusu s hokejisty je v 15:30 hod. od ZS.

Komentář trenéra Pletky: Jsem rád, jak jsme dnešní utkání zvládli. Dvě třetiny jsme hráli opravdu dobře a šance, které jsme si vytvořili, dokázali proměnit. Do třetí jsme šli s tím, abychom nic nepodcenili a utkání zvládli. To se nám podařilo, i když třetí třetina nebyla z naší strany jako ty dvě předchozí. Teď se musíme dobře připravit na pátek, protože nás nečeká nic jednoduchého.