HC JičínDomácí
6:5p
(0:2, 3:1, 2:2 - 1:0)

HC Lomnice n. PopelkouHosté
 

Komentář k zápasu

Jičín vyhrál derby s Lomnicí po prodloužení

V neděli hostil Jičín na svém ledě celek Lomnice nad Popelkou a po dramatickém průběhu vyhrál v prodloužení.

Od začátku utkání se hrál oboustranně útočný hokej s mírnou převahou Jičína, který ale příliš nestřílel a snažil se dobýt branku hostí kombinačně. Hosté naopak každou útočnou akci zakončovali střelbou, ale Beneš v brance Jičína byl pozorný. Kapituloval až ve 14. Mi nutě, kdy hosté zaútočili udrželi se ve třetině, Rudiš objel branku, nahrával před ní, trefil nohu Kejmaru a od něj se kotouč dostal poprvé za brankovou čáru. Jičín se snažil o vyrovnání, ale hosté v závěru třetiny využili přesilovou hru a do kabin šli s dvoubrankovým vedením.

V závěru první a úvodu druhé třetiny hrál Jičín v dvojnásobném oslabení, ubránil se a vzápětí se i on dostal do výhody přesilovky a Žalud snížil na 1 : 2. Za dvě minuty se rozjel do útoku Pavel Vajsejtl, který se vrátil na led po delší přestávce a z levé strany přesně vymetl pavučinky v brance hostí. Jičín pak nevyužil přesilovku, ale po jejím skončení napodobil Vajsejtla Sedmík, který také z levé strany trefil růžek branky hostí. Domácí pak opět nevyužili přesilovou hru a nepodařilo se navýšit náskok. V závěru se hostům podařilo vyrovnat, když se štěstím propadla za záda Beneše střela Syrovátky.

V úvodu třetí části hosté zaútočili, obrana Jičína propadla na své modré a osamocený Rudiš dostal hosty opět do vedení. Domácí odpověděli za tři minuty, když v přesilové hře dostal puk na pravé straně Richter, který nejdříve střelu promáchl, ale napodruhé už mířil přesně. Hosté kontrovali rovněž v přesilovce za minutu, když se nastřelený kotouč nečekaně odrazil před Benešem a Lemfeld měl volnou cestu do sítě. Domácí pak marně dobývali branku hostí, střelám chyběla přesnost, a nedařilo se i kombinačně. V samotném závěru třetiny měl Jičín výhodu přesilovky, odvolal brankáře a ve hře 6 proti 4 se dostal puk na pravou stranu k Žaludovi a jeho tvrdá rána prošla až do sítě.

Utkání dospělo do prodloužení. Ve hře tři proti třem se mnoho šancí nezrodilo, ale v závěru prodloužení hosté faulovali a hned dvojnásobně takže Jičín hrál dvojnásobnou přesilovku a tu osm vteřin před koncem zakončil vítězným gólem Prokop.

Jičín pokračuje dalším utkáním v sobotu 2. 2. kdy cestuje do České Lípy. Utkání začíná v 14:00 hod.

Ing. Josef JebavýOhlasy trenérů

Trenér Pletka: Dnes to bylo těžké utkání, vždycky máte v soutěži soupeře, proti kterému se vám daří, a pak máte soupeře, který vám moc nesedí. Lomnice je zrovna v té skupině, co nám moc nesedí. Remíza byla asi po 60 minutách spravedlivá, v prodloužení jsme dokázali využít dvojnásobnou přesilovku a brali druhý bod na víc.

Fotogalerie - Josef Hlaváček

kompletní fotogalerie