Třebechovice p. O.Domácí

JičínHosté
Branky a nahrávky: 20. Žalud, 34. Borovec, 38. Průšek (Najman) . Rozhodčí: Pahulák–Pechánek, Řezníček . Vyloučení: 2:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 288 .
Beneš, Pivrnec –Žalud, Buchar - Mikolášek, Štěpán - Najman - Pletka, Průšek, Kollman - Sedmík, Borovec, Němec – Žďárský, Brzák.

V neděli cestoval Jičín k druhému utkání finále KLM na led svého soupeře do Třebechovic, a po obětavém a velmi dobrém výkonu zaslouženě srovnal stav série. Jičín hrál opět jen se třinácti hráči v poli. Hned v úvodu utkání domácí chybovali ve středním pásmu a Kollman se ocitl sám před brankářem, ale střela mu nevyšla. Hrál se oboustranně rychlý hokej se šancemi na obou stranách, Jičín měl přece jen trochu navrch, ale opět nedokázal překonat velmi dobře chytajícího gólmana domácích. Branky padaly až v poslední minutě. Nejprve při ostřelování branky domácích obránci Jičína při pokusu o střelbu z první kotouč na modré přeskočil hokejku a domácí Beránek měl volnou cestu před Beneše a otevřel účet utkání. Vzápětí se štěstí přiklonilo i na stranu Jičína, když Žalud vyvezl puk po pravé straně,na modré vystřelil, a kotouč proklouzl až do sítě. V druhé části pokračovala aktivní hra obou týmů s dalšími šancemi. Ale brankáři byli pozorní. V polovině třetiny měl Jičín výhodu přesilovky, hrál ji dobře, ale bez efektu, po jejím skončení pokračoval v náporu a po ostřelování branky domácích se ve skrumáži nejlépe orientoval Borovec, který strhl vedení na stranu Jičína. Výhodu přesilové hry měli poté i domácí, hosté ale dobře bránili, a po skončení přesilovky zaútočili, nastřelili puk na branku, gólman pouze vyrazil, další střelu Najmana opět vyrazil, ale na další střelu Průška už nedosáhl. Ve třetím dějství Jičín odpovědně a pozorně bránil náskok, vyrážel k rychlým protiútokům, a vytvořil si několik dobrých příležitostí. Oba týmy měli po jedné výhodě přesilové hry. Domácí se při jejich přesilovce čtyři minuty před koncem třetiny pokusili o hru bez brankáře, ale Jičín velmi dobře bránil a nedovolil jim vytvořit si nějakou šanci. Skóre se již neměnilo a tak Jičín vyrovnal stav série. Finále pokračuje opět ve středu 7.3. na ledě Jičína. Začátek utkání je v 18:00 hod. Zveme proto opět všechny příznivce, aby v co největším počtu přišli hokejisty povzbudit. Čtvrtý zápas bude sehrán v pátek 9.3. v Třebechovicích, a pokud by došlo na páté utkání hrálo by se v neděli od 17:00 hod v Jičíně.

Komentář trenéra Pletky: Utkání se nám dnes povedlo, i když jsme opět byli jen ve třinácti lidech. My jsme měli vést po první třetině tak čtyři jedna, ale nestalo se tak. Ve zbytku utkání se hra vyrovnala, ale myslím si, že dnes vyhrálo lepší mužstvo. Je dobré, že jsme vyrovnali sérii, protože prohrávat dva nula na zápasy by bylo dost složité. Takhle je to stále otevřené.