Stadion Nový BydžovDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 4. Žďárský (Mikolášek,Průšek), 16.Žďárský (Sedmík), 20. Kollman (Průšek, Vajsejtl). . Rozhodčí: Padevět–Řezníček, Zeman . Vyloučení: 3:7 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 320 .
Beneš, Pivrnec – Žalud,Buchar - Mikolášek, Štěpán –Najman, Brzák - Vajsejtl, Kollman, Nový–Němec, Sedmík, Borovec – Žďárský, Průšek

Ve středu Jičín cestoval do Nového Bydžova ke druhému utkání semifinále KLM a po obětavém výkonu srovnal stav série na 1 : 1. V první části hned na úvod hosté nezachytili útok domácích a ti se zásluhou Postolky ujali vedení. Jičín naštěstí kontroval o minutu později, kdy se po tlaku ve třetině domácích trefil Žďárský. V dalším průběhu se hrál rychlý hokej z obou stran s celou řadou šancí na obou stranách. Brankáři byli, ale pozorní a nebo střelci měli vychýlenou mušku.Loženku spálil Průšek, který trefil sám před brankářem jeho rukavice. Čtyři minuty před koncem třetiny se hosté udrželi ve třetině domácích, kotouč se dostal ke Žďárskému a ten z otočky strhl vedení na stranu Jičína. V poslední minutě důsledně napadal v útočné třetině Vajsejtl, získal kotouč, ten se přes Průška dostal ke Kollmanovi, který zvýšil na 3 : 1 pro Jičín. I druhá část byla velmi vyrovnaná, obě mužstva hrála aktivně, ale obrany tentokrát převyšovaly útočníky. Na obou stranách bylo několik vyložených šancí, ale střelci většinou minuli cíl, nebo zakročili brankáři. V závěru třetiny Jičín čelil dlouhé přesilovce domácích 5 na 3, ale skórovat jim nedovolil. V podobném duchu se nesla i třetí část. V polovině třetiny se Jičín opět bránil přesilovce, byl úspěšný a po jejím skončení mohl zvýšit Žďárský, který získal puk a řítil se sám na gólmana domácích, šanci ale neproměnil. V samotném závěru hrál Jičín ještě jednou ve třech, oslabení ale zvládl bez větších problémů a nedovolil domácím ani hru bez brankáře. Jičín tak vyrovnal stav a další utkání sehraje na domácím ledě již v pátek 23.2. od 18:00 hod.. Opět zveme všechny příznivce aby hokejisty přišli povzbudit.

Komentář trenéra Pletky: Druhé utkání potvrdilo, že to jsou vyrovnané zápasy, kde rozhodují maličkosti. Dnes se štěstí přiklonilo na naši stranu, ale stále to bude hodně vyrovnané. Bude záležet, jak na tom mužstva v daný den, kdy je zápas zrovna budou. Kluky musím za dnešní výkon pochválit, stálo nás to hodně sil, ale když se vyhraje je únava menší.