HC JičínDomácí
5:3
(1:1, 2:2, 2:0)

HC Turnov 1931Hosté
Branky: 19. Průšek (Žalud), 30. Rudolph (Mikolášek), 33. Borovec (Rudolph, Průšek), 52. Průšek (Borovec , Rudolph), 58.Průšek (Žalud (Borovec) - 18. Zbroj (Hujer), 27. Bělohorský (Jágr, Maděra), 37. Vondráček (Zákoutský Jan)
Vyloučení: 3:3
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 224
Rozhodčí: Kaňkovský Michal – Doležal Milan, Štrébl Petr
 
Sestava Jičína: Beneš Lukáš – Nový Radek,Richter Jaroslav, Prokop Jan, Mikolášek Petr, Kejmar Michal,Ždárský Martin, Krumpholc Tomáš, Průšek Milan, Krejčík Matěj, Hladík Jakub, Borovec Zdeněk, Rudolph David, Houser Martin
Sestava Turnova: Fikrt Tomáš - Kysilka Marek, Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Zákoutský Petr, Šuráň Jan, Zbroj Lukáš, Eichler Jan, Hujer Martin, Jágr Petr, Vondráček Jan, Hloušek Karel, Maděra Daniel, Dvořák Josef, Duda Jakub , Miškovský Daniel, Bělohorský Matouš

Komentář k zápasu

Jičín zdolal na svém ledě Turnov

V neděli přivítal Jičín na svém ledě silný celek HC Turnov a v bojovném utkání ho nakonec porazil.

Hosté vstoupili do utkání aktivně a domácí jim ale nedávali nic zadarmo. Hrálo se na obě strany s celou řadou šancí, oba brankáři byli ale vždy na svém místě. Oba týmy měli dvakrát výhodu přesilové hry, ale nevyužily ji. V závěru třetiny Jičín hosty přitlačil, ale ti se z rychlého protiútoku ujali vedení, když za záda Beneše prošla střela přes clonící hráče. Jičín naštěstí odpověděl za minutu, kdy Žalud přesnou nahrávkou poslal do úniku Průška, který si věděl rady.

Druhou část začal Jičín náporem, hosty tlačil před branku, ale střelám chyběla přesnost. Hosté se po sedmi minutách dostali opět do rychlého protiútoku a ujali se znovu vedení. Jičínem branka trochu otřásla a trvalo několik minut, než se opět dostal do tempa. V 31. minutě Mikolášek rozehrál na Rudolpha a ten se z prostoru mezi kruhy trefil přesně. Za tři minuty ho napodobil Borovec, který zužitkoval nahrávku právě od Rudolpha. Hosté opět využili zaváhání v jičínské rozehře, získali puk a nájezd dvou proti jednomu využili k vyrovnání.

Ve třetí části se hrálo vyrovnaně se snahou strhnout vedení na jednu nebo druhou stranu. Jičín nevyužil několik šancí, a Benešovi zase pomohla dobře postavená tyč jeho branky. V začínající poslední desetiminutovce Borovec našel volného Průška, který vstřelil vítěznou branku. Hosté se opět pokusili o vyrovnání, ale Beneš měl opět dobře postavenou tyč, která zabránila, aby kotouč prošel za jeho záda. V samotném závěru si zkompletoval „hatrick“ Průšek když vstřelil pojišťující pátý gól.

Jičín tak dál drží pevně vedoucí příčku tabulky KLM a v neděli 27. 1. ho čeká „derby“ s rivalem z Lomnice nad Popelkou. Začátek utkání je v 17:00 hod.

Ing. Josef Jebavý

Fotogalerie - Josef Hlaváček

zoneramaOhlasy trenérů

Dneska bylo k vidění krásné utkání, které se muselo líbit každému, kdo přišel na hokej. Myslím si, že jsme byli lepším mužstvem a po zásluze jsme vyhráli, ale musím pochválit výkon Turnova. Hráli výborně.