Po pátečním trochu smolném čtvrtém finále, kdy Jičín na ledě Třebechovic v závěrečné „power play“ srovnal dvougólový náskok domácích a nakonec prohrál nešťastným gólem 24 vteřin před koncem, dospěla série do pátého utkání v neděli na ledě HC Jičín.

JičínDomácí
4:2
(3:1, 0:1, 1:0)

Třebechovice p. O.Hosté
Branky a nahrávky: 9.Pletka (Kollman), 9. Žďárský (Sedmík), 20. Borovec (Pletka, Průšek), 60. Borovec . Rozhodčí: Veselý–Řezníček, Zeman. . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 585 .  
Beneš, Pivrnec –Brzák, Najman - Buchar, Žalud- Mikolášek, Štěpán - Nový, Vajsejtl, Kollman - Pletka, Průšek, Borovec – Němec, Sedmík, Žďárský - Hladík.

Komentář k zápasu

Po pátečním trochu smolném čtvrtém finále, kdy Jičín na ledě Třebechovic v závěrečné „power play“ srovnal dvougólový náskok domácích a nakonec prohrál nešťastným gólem 24 vteřin před koncem, dospěla série do pátého utkání v neděli na ledě HC Jičín. Před téměř plným hledištěm začali domácí utkání jako již mnohokrát náporem a zatlačili soupeře před jeho branku. Gól si diváci zakřičeli v deváté minutě. Nejprve Kollman našel Pletku a ten i přes to, že byl atakován, otevřel účet utkání. O půl minuty později hosté zaútočili, Sedmík jim vypíchl puk, nahrál Žďárskému, který podruhé rozvlnil sít v brance hostí. Hostům pomohla dvě po sobě jdoucí vyloučení, a při dvojnásobné přesilovce snížili Hubáčkem. Jičín před tím ještě neproměnil řadu šancí a proto byl stav poměrně těsný. Na dvougólový rozdíl v následujícím tlaku Jičína upravil Borovec, když zakončil krásnou kombinaci s Průškem a Pletkou. Ve druhé části začal Jičín opět aktivně, ale hosté v 26. minutě střelou od modré snížili na jednobrankový rozdíl. Branka je povzbudila a vyrovnali hru. Ve zbytku třetiny oba týmy dobře bránily, a dalších gólů se již diváci nedočkali. Ve třetí, a jak se i ukázalo poslední části, se hrálo na obě strany, šance byly na obou stranách ale obrany, někdy i se štěstím odolávaly. Hosté se v závěru pokusili o hru bez brankáře, Jičín ale dobře narušoval jejich pokusy o útok a dvě vteřiny před koncem Borovec pečetil vítězství Jičína v KLM do prázdné branky. Jičín tak po čtrnácti letech potřetí vyhrál Krajskou ligu. Poprvé to bylo v sezóně 02-03 a podruhé hned v následující. Pro Jičínský hokej je to určitě obrovský úspěch, a že hokejisté udělali radost i všem věrným diváků, kterých na závěrečný zápas přišlo téměř 600. Hokejisté jim chtějí touto cestou ještě jednou poděkovat a budou se těšit na setkání v další sezóně.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky: Jsem strašně rád, že se nám to povedlo. Rozhodla asi první třetina, kde jsme byli lepší a mohli těch gólů dát víc. Ve druhé byli hosté lepší a po zásluze snížili. Do třetí jsme šli s tím, že nesmíme udělat chybu a útočníci pomáhali bekům při bránění. To se nám povedlo a hosté toho moc neměli. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě a za celou sezónu jsme si to zasloužili. I diváků bylo dneska hodně a byla výborná atmosféra, za což bych jim chtěl poděkovat.