JičínDomácí

JonsdorfHosté

HC Manki Jičín x ESC Jonsdorf 2:1 (1:0; 0:1; 1:0)

V sobotu 16.2 odehrály Manki své poslední utkání na domácím ledě. Holky vyzvaly neměcký Jonsdorf v přímém souboji o třetí místo. Utkání po dramatickém průběhu skončilo vítězně 2:1 pro domácí.

Do utkání vstupovali jičínské Manki s vědomím, že pouze výhra může zajistit třetí místo v tabulce. Do konce sezóny chyběly poslední dva zápasy a Jonsdorf byl o bod v tabulce před Jičínem.

V první třetině Jičín nastoupil velmi odhodlaně a od první minuty předváděl kvalitní hokej, kdy se soupeřky jen stěží dostávaly ze své třetiny. Tlak se zúročil ve 13. minutě, ve které nová posila jičínských Kristýna Wolfová ukázala svůj přehled a našla skvěle najetou Lucii Saalovou, která nekompromisně zavěsila puk pod horní tyčku. Do konce třetiny několikrát zahrozil i Jonsdorf, který ovšem nedokázal překonat skvěle chytající Hanku Zörkelrovou, která tak s celou obranou plně ukazovala svoje kvality. Po první třetině 1:0.

Druhá třetina ještě pořádně ani nezačala a Celine Breite ránou golfem z mezikruží vrátila stav na začátek, kdy srovnala ve 21.minutě na 1:1. Jičínské Manki to ale nijak výrazně neohrozilo a pokračovaly tak ve své skvělé hře, kdy jen spíše sporadicky pouštěly německé Jonsdorfačky ze třetiny. Do konce třetiny si dokázaly vypracovat spoustu šancí, které však golem neskončily. Druhá třetina tak končila za stavu 1:1.

Třetí třetina se nesla ve znamení stupňujícího tlaku domácích, kdy se dokázaly dostávat do velkých šancí. Ty ovšem golem nekončily a Jonsdorf tak mohl několikrát zahrozit z rychlých úniků. Změna stavu nastala až v 58. minutě, kdy dokázala konečně hostující gólmanku prostřelit Julie Šmiková, která krásnou střelou umístila puk do horního rohu. Golu asistovaly Markéta Zárybnická a již po druhé Kristýna Wolfová. Vedení si jičínské Manki zkušeně pohlídaly až do konce utkání. Stav po třetí třetině 2:1.

Jičínské se tak touto výhrou dostaly před německý Jonsdorf a souboj o třetí místo tak mají jen ve svých rukou. Pokud vyhrají v Lovosicích, ze třetího místa je již nikdo nedokáže sesadit.