HC Lomnice n. PopelkouDomácí

HC JičínHosté
Kontumováno ve třetí třetině kvůli inzultaci rozhodčího.
Kořínek (Rylich) - Žalud, Mikolášek, Marček, Richter, Nový, Najman - Hladík, Průšek, Kollman, Prokop, Sedmík, Borovec, Žďárský, Krejčík, Vajsejtl ml.

V sobotu, netradičně od 15h nastoupil celek Jičína na ledě nedaleké Lomnice.

Téměř celou první třetinu byl na ledě jen jeden tým a to překvapivě domácí. Měli výborný pohyb a Jičín se horko těžko dostával přes polovinu hřiště. Jen díky výbornému Kořínkovi v brance byl stav nerozhodný až do 12.minuty. Přesilovou hru domácích totiž využil Junek. V čase 14:02 chybovala hostující obrana a Lomnice se celkem překvapivě dostala do vedení 2:0. Jičín se však oklepal a již za 13 vteřin Hladík snížil. Minutu a půl před koncem třetiny pak v přesilové hře dokázal srovnat Sedmík a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhou třetinu naprosto ovládl tým Jičína. Během těchto 20 minut dokázal Jičín vstřelit 5 branek a rozhodnout tak o jasném vítězství. Postupně se trefili Sedmík, Borovec, Kollman, Průšek a účet druhé třetiny uzavřel hattrickem Sedmík.

Třetí třetinu začal Jičín opatrně, na domácích hráčích již byla vidět frustrace z vývoje skóre, které se hrubě otočilo v jejich neprospěch. Poslední branku kterou mohli vidět přítomní diváci, byla ve 46.minutě, kdy po levém křídle pronikl aktivní Žďárský, našel před brankou Krejčíka, který našel skulinu mezi nohy brankáře Duláka.

Utkání ovšem skončilo nevídanou věcí. V čase 47:21 dostal nejprve domácí Knap 2 minuty za nesportovní chování, následně však v mírné rychlosti schválně nezabrzdil a narazil tak do hlavního rozhodčího Mareše. Ten mu okamžitě udělil trest do konce utkání. Následoval trest do konce utkání za výhružky čárovému rozhodčímu pro domácího Rudiše a vrcholem této ostudy byl čin domácího Lemfelda, který naprosto nesportovně inzultoval hlavního rozhodčího. Po tomto incidentu byl nucen hlavní rozhodčí ukončit utkání předčasně.

Hráči i fanoušci Jičína nechápali, co se děje. Lomničtí hráči spolu se svými fanoušky utkání hrubě nezvládli. Napadení rozhodčího, které provázeli slovní útoky z úst diváků, bylo něco, co na stadiony nepatří! Plivání na hráče Jičína, kteří odcházeli do šaten už byla opravdová "třešinka" na dortu.

Poznámka rozhodčího: 34:48 udělen OT za NESP D 8 v čase 47:21 domácí číslo 10 - 2 minuty NESP následně v mírné rychlosti schválně nezabrzdil a narazil do hlavního rozhodčího uděleno TH, v témže čase hráč domáčí č.22 vyhrožoval čárovému rozhodčímu smrtí: "já tě tady zabiju ty zmrde", uloženo TH tomuto hráči, následně na to reagoval hráč domácích číslo 8, rozjel se a pěstí napadl hlavního rozhodčího do hlavy uděleno TH, následně ukončeno utkání

Jičín tak i nadále drží svou neporazitelnost a příští týden ho čeká zápas na ledě Slavoje Liberec!

Daniel Pletka: Do zápasu jsme nevstoupili dobře, neměli jsme pohyb a celkově jsme hráli špatně. Po 10 minutách se naše hra zlepšila a dokázali jsme se vrátit do zápasu. Druhá třetina už byla naše a byli jsme celkově lepším týmem. Musím se také vyjádřit k incidentu ze třetí třetiny, po kterém byl zápas ukončen. Zdenda Borovec hraje tvrdě, ale nejsou to od něj zákeřné fauly, domácí neunesli tvrdou hru a svou frustraci směřovali nejen zákroky na naše hráče, ale i na rozhodčího. Chápu, že je člověk vtažen do zápasu a je ovládán emocemi, ale takhle se nesmí vyjadřovat nespokojenost. Toto do sportu nepatří. Na hokej chodí i malí hokejisté a my bychom pro ně měli být vzory.