HC NáchodDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 33. Macháň(Zemanl) -45. Žalud ( Pletka), 56. Pletka (Hladík). . Rozhodčí: Veinfurter - Karous, Dudadík . Vyloučení: 5:8, navíc Zeman (NA) TH . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 97 .
Beneš, Tříska – Mikolášek, Štěpán - Žalud, Buchar – Nový, Sedmík, Borovec – Pletka V., Průšek, Hladík - Dvořák.

Do Náchoda v neděli cestovalo pouze jedenáct hráčů do pole, přesto byl Jičín po většinu zápasu lepší a přivezl si další důležité body. V první části se hrál opatrný hokej z obou stran, pouze v polovině třetiny domácí zachránila před inkasováním gólu tyč jejich branky po střele Pletky. V úvodu druhé části naopak zvonila tyč Benešovy branky. V 32. minutě měl příležitost skórovat Borovec, ale nedal. Naopak v následující přesilovce domácích se trefil Macháň. Ve třetí části využili přesilovku i hosté, když Pletka nahrál na modrou Žaludovi, a jeho „dělovka“ prošla až do sítě. Na konci 54. minuty měli gólovou šanci domácích, nedali a naopak o chvíli později na druhé straně Pletka mířil přesně. V závěru ještě domácí Zeman ostře fauloval Pletku a dostal „trest ve hře“. Domácím se nepodařilo vyrovnat ani při hře bez brankáře. Jičín tak udělal další krůček k vítězství v základní části KLM. Ve středu 24. 1. ho čeká utkání v Opočně s domácím týmem.Utkání začíná v 19:00 hod.. Odjezd autobusu je v 16:15 hod. od ZS.

Komentář trenéra Pletky: K zápasu jsme cestovali pouze v jedenácti lidech. Dvě třetiny se nám nedařilo překonat domácího brankáře. Až v poslední se nám to podařilo a skóre jsme otočili. Myslím si, že i v jedenácti hráčích jsme byli celý zápas lepší a po zásluze jsme zvítězili.