HC FrýdlantDomácí

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 5. Rubeš (Chlum), 54. Benda - 2. Krejčík (Sedmík), 33. Žalud (Průšek, Borovec), 47. Průšek (Krejčík). Rozhodčí: Jiří Novák-Petr Krejbich, Tomáš Borecký. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3.
Lank - Prokop, Žalud, Najman, Marček - Kloutvor, Průšek, Žďárský, Dvořák, Sedmík, Borovec, Krejčík, Němec

Čtvrté kolo svedlo proti sobě dva týmy, které měli v loňské sezoně usilovat o zisk titulu, bohužel kvůli pandemii koronaviru se finálová série neodehrála. Zápas měl tak od začátku zajímavou zápletku.

Hostující tým, který se musí vypořádávat na začátku sezony s marodkou, přijel do Frýdlantu s improvizovanou sestavou. V brance nastoupil k prvnímu utkání za Jičín Adam Lank, v útoku si odbil premiéru Lukáš Kloutvor a prázdné místo v obraně zaplnil Jan Prokop.

Od první minuty mohli diváci, kteří si našli cestu na sobotní utkání, sledovat zajímavý hokej. Skóre otevřel již ve druhé minutě hostující Krejčík, který zúročil vyhrané vhazování Sedmíka a propálil domácího brankáře. O malou chvíli již zvonila domácímu brankáři za zády tyč, ale skóre se měnilo na druhé straně, do úniku se dostali domácí Chlum s Rubešem a situaci 2 na 1 dokázali využít a vyrovnat utkání na 1:1. Další šance se neujaly a první třetina skončila vyrovnaným stavem.

Na začátek druhé třetiny se muselo čekat, jelikož domácí ledaři udělali z ledové plochy koupaliště. Když voda zaschla a diváci usedli mohlo se začít. K vidění byla vyrovnaná partie, občasné úniky hasily brankáři a potyčka mezi Marčekem a Hlisterem skončila bez zranění, ale komplikací pro hostující celek, jelikož v tu chvíli musel do obrany dlaší útočník, konkrétně Průšek. I přesto se radovali hosté, v přesilové hře po výměně kotouče mezi celou pětkou, skóroval od modré čáry Žalud. Druhé dějství skončilo 2:1 pro jičínské.

Třetí dějství bylo ve znamení, kdy domácí museli a hosté mohli. Hra se odehrávala spíše ve středním pásmu a hosté dokázali ubránit i oslabení 5 na 3. Ve 47. minuté se dostal ke střele Průšek a zvýšil vedení na 3:1. V tuto chvíli už pro domácí nezbývalo tolik času, ale svoji snahu přece jen završili brankou. Ve středím pásmu se ujal kotouče Benda a nikým neatakován se rozjel do obrany hostí a svou akci zakončil brankou na 3:2. Více se již v utkání neudálo. Hosté si tak do města pohádek odvezli důležité tři body.

Program je následující: úterý trénink, pátek trénink, víkend volno. Trenéři doufají, že se všichni hráči, kteří jsou nemocní a zranění dají dokupy a zapojí se zpět do tréninkového procesu, aby byli ready na příští utkání. Které je na programu 18.10.2020 od 17:00 proti HC Turnov 1931.

Michal Kejmar:Dnes došlo na souboj týmů, které se měly v loňské sezoně utkat ve finále. My se bohužel na začátku sezóny potýkáme s obrovskou marodkou, a proto jsme odcestovali ve 12 lidech. Dnes smekám, před všemi hráči, klobouk dolů za to jak utkání zvládli, kdy si myslím, že jsme měli utkání pod kontrolou a podali jsme kompaktní týmový výkon podpořený dobrým výkonem brankáře. Těchto bodů si nesmírně vážíme a doufám, že půjdou naše výkony stále nahoru.