JičínDomácí

LomniceHosté
Branky Jičína: Houser, Hladík (Průšek, Žalud), Krejčík (Prokop, Brzák), Mikolášek (Žalud, Průšek), Prokop, Průšek (Nový, Beneš), Krejčík (Ždárský, Prokop)
Sestava Jičína: Beneš (Rylich) - Žalud, Mikolášek - Houser, Najman - Kejmar, Brzák - Nový, Průšek, Hladík - Prokop, Krejčík, Ždárský - Rudolph, Sedmík, Borovec - Král

Po roce opět ve finále!!!

K rozhodujícímu utkání semifinále nastoupili jičínští na svém ledě ve stejné sestavě,jako v Lomnici, tentokrát i s Borovcem, který si "odpykal" stopku. Jako již tradičně v této sérii, opět udeřili jičínští rychlým gólem, tentokrát se již po minutě a půl, po samostatné akci prosadil domácí kapitán Houser. V dalším průběhu třetiny však byli lepší hosté z Lomnice. Jičínu se nedařila hra, tak jako v pátečním zápase a jen díky Benešovi zůstávalo skóre neměnné. Až minutu před koncem první třetiny přišlo zbytečné vyloučení domácích a hosté z Lomnice ho okamžitě potrestali. Do konce třetiny zbývalo 13 sekund.

Ovšem začátky třetin mají jičínští výborné, a již po 37 vteřinách druhé části to bylo opět o gól, když po dlouhé přihrávce na útočnou modrou našel Žalud Průška, který přihrál mezi kruhy Hladíkovi který mezi betony brankáře vstřelil branku. 2:1
Za 5 minut už to bylo o dvě branky, po dobré souhře druhé pětky v přesilovce, zakončoval do prázdné branky Krejčík. 3:1. Ani ne o minutu déle se hrálo na obou stranách ve čtyřech mužích a po tlaku v útočném pásmu mířil přesně obránce Mikolášek. 4:1

Už to vypadalo, že by po rychle jdoucích gólech mohlo být po zápase, ovšem hosté se nevzdali. Po 3 minutách hry se domácí obrana nechala přebruslit a rázem bylo sníženo na 4:2. Tato branka hosty nakopla a Jičín byl rázem zbytek třetiny horším týmem, pod neustálým tlakem. Vysvobozením se stal incident 7 minut před koncem třetiny, kdy domácího Sedmíka narazil hostující obránce na plexisklo tak silně, že nevydrželo a roztříštilo se. Dalších cca 15 minut se nehrálo a domácí se tak mohli zformovat a odpočinout si. Druhou třetinu domácí ovšem dohrávali v oslabení, které ještě podtrhl (doslova) Průšek a domácí se tedy museli připravit na oslabení pouze se třemi bruslaři.

Třetí třetinu i v nevýhodě dvou mužů však domácí zvládli výborně, naopak Prokop po samostatné akci, stále ještě v oslabení, přidal uklidňují branku na 5:2. Hosté již nebyli tak aktivní a ve 49.minutě přišla další branka. Brankář Beneš rozehrál do středního pásma na Nového, který posunul "žabičkou" na Průška a ten vymetl růžek branky hostů. 6:2. Za minutu však přišlo další zbytečné vyloučení domácích a hosté přesilovku využili. Střelu od modré tečoval hostující útočník přesně za Benešovi záda. 6:3. V 54. minutě uzavřel účet utkání Krejčík, který si nádherně roztáhl brankáře a zakončil přesně. 7:3

Jičínští tedy zaslouženě postoupili do finále, kde se utkají s výborně hrajícím Turnovem.

První finálový zápas začínáme již tuto středu, 20.3. od 18h na zimním stadionu v Jičíně.

Komentář trenéra Pletky: Jsem moc rád, že jsem utkání zvládli. My jsme chtěli navázat na hru, kterou jsme hráli v Lomnici. To se nám první třetinu nedařilo. Prvních deset minut druhé třetiny bylo dobrých a podařilo se nám odskočit. Druhá polovina druhé třetiny už zase byla stejná jako první třetina. O osudu utkání rozhodla neproměněná více než minutová přesilovka pět na tři na začátku třetí třetiny ze strany soupeře. A nám se pak podařilo dát gól a tím jsme soupeře zlomili a už si výsledek pohlídali. Serii hodnotím zcela vyrovnanou. Prvni utkání se nám vubec nepovedlo a po zásluze jsme prohráli. V druhém zápase jsme předvedli nejlepší hokej asi z cele sezóny a dokázali jsme vyrovnali. Ve třetím jsme zlomili silu soupeře a vyhráli. Jsem strašně moc rád, že se nám podařilo postoupit, protože hokej ze strany Lomnice nám neseděl celou sezónu. Chtěl bych poděkovat fanouškům ať našim, tak i soupeře, chodili v ve velkém počtu a fandilo se slušně.