Ve středu sehrál Jičín první derby utkání základní části KLM na ledě Nové Paky a po velmi dobrém výkonu si odvezl všechny tři body.

BK Nová PakaDomácí
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 18. Pletka (Vajsejtl, Najman), 30. Pletka (Vajsejtl, Kejmar), 56. Hladík (Průšek). . Rozhodčí: Karlík – Roischer, Gančarčík . Vyloučení: : 7 navíc Kadeřábek T. (NP) 10 min. OT . Využití: 0 : 2 . V oslabení: 0 : 1 . Diváci: 207 .
Beneš, Pivrnec – Kejmar, Najman – Nový, Houser - Mikolášek, Štěpán - Weiss, Vajsejtl, Kollman – Pletka V., Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

Ve středu sehrál Jičín první derby utkání základní části KLM na ledě Nové Paky a po velmi dobrém výkonu si odvezl všechny tři body. Začátek utkání začal Jičín aktivněji, domácí byli zaskočeni velmi dobrou hrou hostí, kteří důsledným napadáním jejich rozehry, a nepustili je prakticky do žádné vážnější akce. Pokud se již do nějaké šance dostali, byl vždy na místě Beneš v brance Jičína. Oba týmy hrály dvě přesilové hry, přičemž v druhé přesilovce Jičína se podařilo Najmanovi rozehrát akci na Vajsejtla, Pavel našel před brankou volného Vencu Pletku a ten vstřelil svůj první mistrovský gól v dresu Jičína. V druhé části se hra vyrovnala a domácí více zlobili. Hrál se nadále rychlý hokej s řadou šancí na obou stranách, a opakovala se situace z první třetiny. V přesilové hře Jičína v polovině třetiny, Kejmar našel přihrávkou Vajsejtla, ten opět přesně uvolnil Vencu Pletku a bylo to 0 : 2. Domácí naopak svoji výhodu jednoho hráče navíc nevyužili. V poslední třetině nadále probíhal úporný boj domácích o korekci výsledku, ale v cestě jim stála pozorná obrana Jičína s velmi dobře chytajícím „Benýškem“ za zády. Jičín udeřil opět za neúplného počtu hráčů na ledě. Temtokrát to bylo ale v oslabení. Hladík s Průškem důsledně napadali domácí v jejich třetině při rozehrávce, domácí chybovali Průšek zachytil kotouč na „modré“, nahrál volnému Hladíkovi a ten upravil na konečných 0 : 3 pro Jičín. Ve zbytku utkání se domácí již marně pokoušeli o změnu skóre a Beneš si připsal první nulu na své konto. Jičín tak podruhé vyhrál a v neděli 8.10. svém ledě přivítá celek HC Náchod. Utkání začíná v 17:00 hod. Hokejisté zvou všechny příznivce, aby je přišli povzbudit a pobavit se na hokej.

Utkání nebylo tak pohledné, jako tomu bylo v utkání s Jaroměří. Bylo hodně opatrný, nemělo ani tu jiskru, asi to bylo tím, že byla středa. My jsme dvě třetiny domácí prakticky k ničemu nepustili, měli asi dvě šance, ale to bylo vše. Ve třetí části domácí přidali a šancí si vytvořili dost, ale dnes zachytal “Benýšek“, my v závěru přidali třetí gól a bylo rozhodnuto. My musíme jít zápas od zápasu a v každém podat ten nejlepší výkon.