HC JičínDomácí

HC Lomnice n. PopelkouHosté
Branky Jičína: Ždárský (Prokop), Průšek (Hladík)
Sestava Jičína: Beneš(Rylich) - Žalud, Mikolášek, Houser, Kejmar, Brzák – Nový, Průšek, Hladík - Prokop, Krejčík, Ždárský - Rudolph, Sedmík, Borovec - Král

K prvním zápasu semifinále play-off nastoupil Jičín na svém ledě proti rivalovi z Lomnice. Od začátku se hrál hokej s velkým množstvím soubojů a ve zběsilém tempu.

Jeden ostřejší souboj svedl hned své první střídání Zdeněk Borovec a od rozhodčího ,,vyfasoval“ trest 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku. Domácí přesilovku ubránili a v 6.minutě po dobré práci na útočné modré, Prokop přenechal puk Ždárskému a ten v samostatném úniku, přesně umístěnou střelou pod vyrážečku, zakončil.

Hned za minutu už domácí vedli 2:0. V oslabení ujeli na zteč Průšek s Hladíkem, kotouč se dostal za branku, tam byl nejrychleji Hladík, který našel před brankou volného Průška a ten již neměl problém trefit odkrytou branku. 2:0
Tento stav vydržel opět jen minutu, domácí po zmatcích v obraně inkasovali z hole Maťátka. 2:1.
Zbytek třetiny se ,,rozkouskoval“ zbytečnými vyloučeními, druhý trest na 10 minut dostal za šarvátku Borovec a automaticky musel do sprch. Branka v první části již nepadla.

Ve druhé třetině byl k vidění opět vyrovnaný hokej, na obou stranách však výborný výkon předvedli brankáři, kteří nedopřáli nikomu ze střelců radost z branky.

Do třetí třetiny domácí vstoupili ustrašeně, bránit hubený výsledek, a to spolu se zvýšenou aktivitou dobře bruslících hostů, znamenalo vyrovnání na 2:2.
10 minut před koncem třetí třetiny se nejprve nechal vyloučit Průšek za hákování, minutu po něm Sedmík na hrubost a domácí čelili přesilové hře 5 na 3. Obětavě toto oslabení ubránili, ovšem po vypršení trestu inkasovali po přečíslení hostů a přesné střele Junka pod horní tyč Benešovi branky.
Domácí zkusili dvě minuty do konce power-play se 6 muži, po minutovém tlaku a obstřelování branky, však domácí obránce chyboval na modré čáře a Lomničtí jeli osamoceny na jediného obránce domácích.

Přes padajícícho obránce se dostal puk k Lemfeldovi, kterého ze zadu podtrhl dojíždějící Hladík a rozhodčí ukázal směrem do branky. Technický gól na 4:2 završil utkání, které se divákům muselo líbit. Bohužel pro domácí se špatným koncem.

Autor: Jakub Hladík

Utkání se nám nepovedlo, sice jsme se dostali do vedení, ale nedokázali jsme odskočit o dva góly. Sice jsme dali na tři jedna, ale nebyl nám uznán. Podle mě to byl regulérní gól. My se trápíme v koncovce, nejsme schopni proměnit šance a že si jich vytvoříme dost. Třetí třetina se nám vůbec nepovedla a nezbývá než pogratulovat soupeři k prvnímu bodu. Ale musí udělat dva, aby postoupili, a my se jim to v pátek budeme snažit překazit.