HC JičínDomácí
7:6p
(2 : 1, 2 : 4, 2 :1, 1 : 0 )

HC Turnov 1931Hosté
Branky a nahrávky: 1. Hladík (Němec, Průšek), 5. Krejčík (Borovec, Prokop), 22. Borovec (Krejčík), 27. Hladík, 42. Nový, 55. Nový (Průšek), 61. Průšek . Rozhodčí: Pecha – Kozák P., Kozák J. . Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:2 . V oslabení: 1:2 . Diváci: 145 .
Rylich, Beneš – Žalud, Kejmar – Nový, Houser - Mikolášek, Brzák - Průšek, Hladík, Němec - Prokop, Krejčík, Borovec - Richter, Sedmík, Žďárský.

Jičín o víkendu sehrál těžký dvojzápas, když v sobotu přivítal na svém ledě celek HC Turnov, a v neděli cestoval do Lomnice. Utkání s Turnovem začal Jičín tradičně. Již první útočná akce skončila brankou v síti hostí. Přes Průška a Němce se kotouč dostal k Hladíkovi a jeho střela propadla pod brankářem do sítě. Domácí hosty přitiskli k jejich brance a v páté minutě Krejčík po nahrávce od Borovce zvýšil na 2 : 0. Domácí potom zvolnili a hosté z rychlého protiútoku snížili. Domácí se již do konce třetiny nedostali do tempa a tak se za stavu 2 : 1 šlo poprvé do kabin. Druhá část začala opět náporem Jičína a po necelých dvou minutách, při signalizovaném vyloučení Krejčík zpoza branky nahrál Borovcovi a ten zvýšil na 3 : 1. Jičín pak opět zvolnil a hosté toho ihned využili a dostali se zase na dostřel. Potřetí šel Jičín do dvoubrankového vedení v 29. minutě, když Hladík využil zaváhání hostujícího gólmana, který za vlastní brankou ztratil puk a Jakub ho pohodlně zasunul do branky. Domácí hokejisté dál hráli nedůrazně a nechali hostům prostor k aktivní hře. Výsledkem bylo nejprve snížení a vzápětí při dvojnásobné přesilovce hostí i vyrovnání. V pokračující přesilovce šli hosté již do vedení. Po této brance opustil branku Beneš a na jeho místo se postavil Rylich. V úvodu třetí části hrál Jičín přesilovku, nevyužil ji, ale po jejím skončení Nový vystřelil a střela šťastně zapadla do sítě hostí. Domácí stále pokračovali v laxním výkonu a hosté podruhé skórovali v oslabení a strhli vedení opět na svoji stranu. Nerozhodný výsledek zachránil Nový, když se k němu odrazil kotouč a jeho střela měla správnou přesnost. Utkání šlo do prodloužení, to ale vlastně ani pořádně nezačalo, protože přímo z bully se rozjel Průšek a připsal Jičínu druhý bod.

Komentář trenéra Pletky: V dnešním utkání bylo k vidění hodně gólů a divák si musel přijít na své. I když hosté hráli v jedenácti lidech a já jsem na to hráče upozorňoval, tak jsme to stejně podcenili. Dostali jsme se do vedení a potom jsme začali, jak už jsem zmiňoval podceňovat osobní souboje a tím jsme dostali hosty zpět do zápasu. I když se nám tolik nedařilo tak jsem moc rád za dva body.