JičínDomácí
6:2

TurnovHosté
Branky: 15. Krejčík (Prokop), 17. Nový (Průšek), 22. Průšek, 34. Krejčík ( Ždárský), 39. Průšek ( Hladík), 54. Krejčík (Prokop) - 14. Miškovský ( Zákoutský Jan), 31. Miškovský Jan
Vyloučení: 1: 5
Využití: 2:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 331
Rozhodčí: Hejl Aleš – Grundler Jakub, Serbus Jakub
Stav série: 1:0
Sestava Jičína: Beneš Lukáš – Brzák Stanislav, Richter Jaroslav, Žalud Ondřej, Mikolášek Petr, Najman Jakub, Houser Martin, Průšek Milan, Nový Radek, Prokop Jan, Král Lukáš, Krejčík Matěj, Rudolph David, Hladík Jakub, Ždárský Martin, Sedmík Vojtěch

První zápas finále ovládl Jičín!

K prvnímu utkání finálové série nastoupili jičínští na svém ledě s celkem Turnova.

Od začátku se hrál velice opatrný hokej, nikdo z hráčů nechtěl udělat chybu, která by se mohla vymstít.

Gól padl až ve 14.minutě, po prohrané buly v obraném pásmu se dostal hostující obránce ke střele, ta trefila Beneše a odrazila se přímo k volnému Miškovskému který dorážel do odkryté klece.
Tato "facka", jakoby domácí nakopla, a již za minutu bylo vyrovnáno. Po souhře Prokopa s Krejčíkem, druhý jmenovaný dorazil puk do prázdné branky. Za dvě minuty už domácí vedli! Po dobrém pohybu a přesné přihrávce ze zabrány, neměl Nový problém vsítit branku přes ležícího brankáře. 2:1
Dále se v první části více zajímavého nestalo, ovšem hned po 2 minutách druhé třetiny vstřelil domácí Průšek důležitou, a jak se později ukázalo i vítěznou branku. Po souhře v přesilové hře vytáhl puk až na vrchol kruhů, odkud vypálil puk přesně ke vzdálenější tyči. 3:1
Přesně v půlce zápasu však hosté ještě zdramatizovali vývoj utkání, kdy pálil přesně opět Miškovský. 3:2
Ve 35. minutě Jičín opět odskočil o dvě branky, po průniku útočným pásmem nahrával z kruhu před branku Žďárský a Krejčík opět neměl problém vstřelit branku. 4:2
Jičín byl při chuti a již za 4 minuty vstřelil další gól. Po nahrávce Hladíka z pravého rohu byl Průšek sám před brankářem hostů a poradil si bez problémů. 5:2

Ve třetí třetině hrál Jičín zodpovědně, ze zabezpečené obrany a nepouštěl hosty do vážnějších šancí. V 55. minutě pak v přesilové hře završil hattrick Krejčík, kdy po výměně puku s Prokopem, nechytatelnou bombou zavěsil.

Jičín se tedy ujal vedení v sérii, hrané na dva vítězné zápasy, 1:0. Druhé utkání se odehraje již tento pátek 22.3 na ZS v Turnově. Zápas začíná v 19:00h.

Komentář trenéra Pletky: První třetina byla opatrná z obou stran. Nás probudil až inkasovaný první gól. Pak jsme začali pomalu přidávat. V druhé třetině z naší strany už ten hokej byl lepší a přidali jsme další góly. V poslední třetině jsme nechtěli udělat chybu, abychom soupeře nevrátili zpět do zápasu. To se nám povedlo a zápas dovedli do vítězného konce.