První ztráta bodů

7:6sn
(1:1, 4:4, 1:1-0:0)

HC JičínHosté
Branky a nahrávky: 15. Tomíček (Duda), 24. Tomíček (Burkoň, Herda), 26. Peřina (Starosta), 28. Pabiška (Duda, Šesták), 31. Šesták (Pabiška), 45. Šebesta (Šesták, Pabiška) - 2. Marček, 25. Žďárský (Sedmík), 29. Kollman (Průšek), 31. Richter (Sedmík), 33. Sedmík (Žďárský), 51. Žďárský (Prokop, Marček) . Rozhodčí: Wagner - R. Podrazil, L. Podrazil . Vyloučení: 6:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6, 7:6 .
Rylich-Žalud, Marček, Najman, Richter, Mikolášek-Nový, Průšek, Kollman, Prokop, Krejčík, Žďárský, Sedmík, Borovec

V neděli 9.2. přijeli hráči Jičína do města pod Ještědem, hájit svoji neporazitelnost. Ve vzduchu visela hrozba hurikánu Sabine, a také nevyzpytatelná hra soupeře, na kterého obhájci titulu moc neumí.

Vstup do utkání se povedl lépe hostům, obránce David Marček se ujal kotouče a své sólo, z druhé minuty utkání, zakončil ranou do horního rohu domácí branky. To bylo od hostů vše a domácí začali úřadovat, jejich tlak přetavil v branku v patnácté minutě Tomíček. Do šaten tak mužstva odcházela s vědomím, že domácí jsou překvapivě aktivnějším celkem na ledě a hostům pomohla branková konstrukce v remízovém stavu.

Druhá třetina začala tam kde, první skončila. Domácí svou nepříjemnou hrou nechávali hosty unavovat a dělat chyby. Ve 24. minutě tak opět skóroval Tomíček. Odpověď Žďárského nenechala dlouho čekat, ale domácí si opět vzali vedení zpět po brance Peřiny. Další gól přidal Pabiška a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Lukáš Kollman, ale snížil na 4:3 a v polovině utkání přidal vyrovnávací gól Richter, který se z obrany přesunul do třetího útoku k Sedmíkovi a Borovcovi. Vyrovnaný stav nevydržel ani minutu a domácí šli opět do vedení střelcem se stal Šesták. Jičínští, ale nechtěli připustit první letošní prohru a Sedmík vyrovnal na 5:5.

Ve třetí třetině čekala hrstka diváků, která dorazila do Svijanské arény necelých pět minut. Bohužel pro hosty se po střele Šebesty radovalo 10 diváků domácích. Těch 15 jičínských si zařvalo gól po přesilovkové brance Žďárského. Zbytek třetiny, ale žádnou další radost nepřinesl a poprvé v sezóně zažili loupežníci z Jičína prodloužení.

Jak to při hře 3 na 3 bývá šance byly na obou stranách, ale žádná brankou neskončila, a tak se rozhodovalo v penaltách. Domácí své první dva pokusy, na rozdíl od hostů proměnily. Třetí série nepřinesla branku, ale přinesla vykázání hostujícího trenéra na tribunu, nesouhlasil se zákrokem domácího brankáře, bohužel coach challenge nemáme v naší soutěži k dispozici, takže pan trenér dokoukal nájezdy z tribuny. Branku neviděl a mohl jít zase z tribuny.

Jičínští odcházející zklamaně do šatny, poprvé v sezóně ztratili a prohráli, další utkání sehrají doma proti Varnsdorfu v neděli 16.2. od 17:00.

Daniel Pletka: Dnes jsme bohužel neodehráli dobré utkání. V zápase jsme sice měli nějaké dobré momenty, ale těch špatných převládalo. Po zásluze jsme prohráli na nájezdy. Doufáme, že nás prohra vrátí zpět na zem a pomůže nám od tlaku výher. Začneme opět makat jeden za druhého a přestaneme si myslet, že to přijde samo. Věřím,že vše zlé je pro něco dobré. Hlavně nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali.