10. kolo libereckého kraje HC Stavební stroje Jičín-HC Slavoj Liberec

HC JičínDomácí

HC Slavoj LiberecHosté
Branky a nahrávky: 2.Prokop, 22.Průšek (Vajsejtl ml., Sedmík), 30.Sedmík, 37.Brzák (Hladík, Prokop), 42.Brzák, 44.Hladík (Žďárský, Průšek), 59.Vajsejtl ml. - 21.Horáček (Šebesta, Šesták), 26.Starosta (Bláha), 35.Bláha(Starosta,Burkoň), 37.Šesták(Šebesta) 52.Tomíček(Pěnkava, Duda) . Rozhodčí: Jan Bernat-Jakub Serbus, Lucie Svobodová . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 125 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5, 7:5 .
Rylich (Kořínek)-Žalud, Mikolášek, Marček, Richter, Brzák, Hamerský - Nový, Průšek, Hladík, Žďárský, Prokop, Kollman, Sedmík, Vajsejtl ml.

V nedělním zápase přivítal dosud neporažený Jičín tým Slavoje Liberec.

Začátek utkání domácím vyšel parádně, po minutě a půl vystihl rozehrávku hostů Prokop a v úniku blafákem zakončil přesně.

To byl však na dlouhou dobu poslední přesný zásah. Do konce třetiny byli oba brankáři bezchybní, jak domácí Rylich, tak hostující Tomíček.

Druhá třetina začala divoce, již po minutě srovnal hostující Horáček. Hned po 37 vteřinách však opět strhl vedení na domácí stranu Průšek. Za pět minut bylo opět srovnáno po přesné střele Starosty. V půlce zápasu nejprve hosté neproměnili velikou šanci, následně z protiútoku trefil přesně nad lapačku Sedmík.

Ve 35.minutě bylo po třetí v zápase srovnáno, po zmatcích v obraně zakončil Bláha. Ve 37.minutě uzamkl Jičín svého soupeře v pásmu a po několika střelách se ujala ta Brzákova a domácí šli opět do vedení. Hrubé chyby v obraně ovšem hned za 40 vteřin opět potrestal Šesták. Bláznivá třetina tedy přinesla 7 branek a do šaten se šlo za stavu 4:4.

Trenéři v kabině domácích udělali několik změn a hned první střídání druhé pětky přineslo ovoce. Standa Brzák si vzal v obranném pásmu puk, projel celé hřiště a zpoza branky přihrával, brankář hostů si však puk srazil sám do branky a Jičín opět v zápase vedl.

Za dvě minuty po hezké akci Průška se Žďárským trefil přesně mezi nohy Hladík a Jičín vedl poprvé v zápase o dvě branky. V 52.minutě však po velkých zmatcích v obraně Liberec opět snížil, sám před Rylichem zůstal zkušený Tomíček a nadvakrát si poradil. Závěr utkání byl z domácí strany nervózní, pojistku přidal minutu a půl před koncem Pavel Vajsejtl ml.

Hosté ještě sáhli k hře bez brankáře, domácí však výsledek uhájili.

Po nejhorším letošním výkonu tak bereme důležité 3 body. Již příští neděli opět hrajeme doma, přivítáme rivala z Lomnice nad Popelkou.

Michal Kejmar: K dnešnímu zápasu se nedá říct nic moc pozitivního, snad jen konečný výsledek a tři body. Celý zápas jsme se nedostali do tempa a přizpůsobili jsme se tempu soupeře, tím pádem naše hra trpěla a trápili jsme se. Chtěli bychom se omluvit divákům za předvedený výkon a děkujeme jim za podporu.