V neděli zahájili jičínští hokejisté novou mistrovskou sezónu utkáním s HC Lomnice, a po vyrovnaném průběhu prohráli v prodloužení.

HC JičínDomácí
3:4p
(2:1, 1:2, 0:0, 0:1)

HC Lomnice n. PopelkouHosté
Branky a nahrávky: 1. Nový (Průšek), 4. Krejčík (Prokop), 24. Prokop (Krejčík) . Rozhodčí: Bernat – Novák, Krejbich . Vyloučení: 3:4 navíc nařízeno TS proti Lomnici, Průšek neproměnil . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 240 .  
Beneš, Rylich – Brzák, Kejmar – Najman, Houser - Mikolášek, Boček - Nový, Průšek, Hladík - Krejčík, Žďárský, Prokop - Krumpholc, Král, Richter - Němec.

Komentář k zápasu

V neděli zahájili jičínští hokejisté novou mistrovskou sezónu utkáním s HC Lomnice, a po vyrovnaném průběhu prohráli v prodloužení. Utkání začalo s jasnou převahou domácích a hned v první minutě se první útok udržel ve třetině hostí, Průšek za brankou získal puk a před brankou našel Nového, který otevřel skóre. Jičín hrál velmi aktivně a hosty tlačil před branku. Ve čtvrté minutě domácí ostřelovali branku hostí a nakonec nahozený kotouč zůstal ležet na brankovišti, odkud ho do sítě dopravil Krejčík. Jičín poté neproměnil několik brankových příležitostí, ve třinácté minutě byl v úniku faulován Průšek, bylo nařízeno trestné střílení, ale Průšek šanci neproměnil. Hosté potom vyrovnali hru a v 15. minutě po nahození puku před branku Maryška snížil na 2 : 1. Druhou část začal Jičín přesilovkou, nevyužil ji a hosté z rychlého protiútoku Maťátkem vyrovnali. Domácí kontrovali za dvě minuty, když se po pravé straně protáhl na branku Prokop a přesnou ranou strhl vedení opět na stranu Jičína. Hra od těchto chvil byla již plně vyrovnaná, hrálo se na obě strany, ale bez větších šancí. Ve 33. minutě domácí obrana včas neuklidila kotouč z prostoru před brankou a hosté toho využili k vyrovnání. Ve třetím dějství se na ledě odehrával boj o to, kdo se ujme vedení, ale obrany po celou třetinu odolávaly. V samotném závěru, deset vteřin před koncem Beneš za brankou nešťastně odehrál puk do ochranné sítě a následoval dvouminutový trest, který se přenesl i do prodloužení. V něm Jičín oslabení 3 proti 4 ubránil, ale dvě vteřiny po skončení oslabení proskočila za záda Beneše střela Martince. Jičín tak získal pouze jeden bod, ale o další se popere již tento pátek 28. 9. kdy na svém ledě přivítá celek z České Lípy. Utkání začíná v 17:00 hod..

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra Pletky: My jsme za prvních 10 minut měli vést 4 : 0 a nikdo by se nemohl divit, bohužel jsme své šance nevyužili a vedli jen 2 : 0. Hosté po gólu na 2 : 1 vyrovnali hru a po zbytek utkání to bylo vyrovnané. O osudu utkání rozhodlo naše vyloučení 10 vteřin před koncem základní hrací doby. My jsme dnes udělali hodně individuálních chyb. Jestli chceme v každém zápase bodovat, tak jich musíme za ten zápas vyprodukovat co nejméně. Ale divákům se utkání muselo líbit, bylo ve všem hodně vyrovnané.