Hokejový klub Jičín, z.s., dále jen HC Jičín, je oddíl ledního hokeje s více než 85 letou tradicí. Od roku 2011 hraje své domácí zápasy na nově zastřešeném zimním stadionu pod hrází rybníka Kníže. Více o historii klubu se můžete dočíst zde

V současné době je A tým HC Jičín účastníkem krajské ligy mužů (KLM) královehradeckého kraje, pod vedením hlavního trenéra a manažera Daniela Pletky a jeho hrajících asistentů Václava Pletky a Pavla Vajsejtla.

Nedávno vzniklý tým žen, HC Manki Jičín, se od sezony 2017/2018 účastní II. ligy žen a vede ho jako hlavní trenér Jan Plíšek. Jeho pravou rukou jsou Tomáš Novotný a Lukáš Karban. Manažerem Manek je pak Lucie Doležalová.

Mládež HC Jičín má 5 kategirií od přípravek po tým starších žáků. Na pozici hlavního trenéra mládeže vystřídal před sezonou 2017/2018 úspěšného dlouholetého šéftrenéra Mirka Novotného neméně zkušený trenér Jiří Maryška. Více o jednotlivých týmech mládeže se dozvíte zde

Manažerem veřejné školy bruslení, bruslení mateřských škol a náboru je Marek Pokorný.

Předsedou HC Jičín je pak od roku 2009 Jan Mácha, kterého zastupuje místopředseda Radek Drusan a další členové výkonného výboru.

Hlavním cílem klubu je vytvářet kvalitní podmínky pro sportující mládež, reprezentovat město Jičín jak v kategoriích mládeže, tak i v obou kategoriích dospělých. HC Jičín chce dále hrát aktivní roli v místní nehokejové komunitě, kterou v současné době zastává převážně projekty bruslících mateřských škol a veřejnou školou bruslení.

Hledáte-li vhodný sport pro Vaše děti, který zajistí jejich plnohodnotný sportovní a mentální vývoj, přijďte mezi nás, více zde.