V pondělí 16:00 - 17:00, ve středu 16:15 - 17:15 !!!

I v letošní zimní sezoně probíhá na Zimním stadionu školička bruslení. Renomovaní trenéři naučí Vaše dítě základům bruslení a připraví ho na možnou budoucí kariéru hokejisty (a když nebude chtít hokejistou býti, bude umět alespoň dobře brusliti). Kdo ví, vždyť i v -Jičíně mohou vyrůst noví Jaromír Jágr, Dominik Hašek a další. Tak neváhejte a přiveďte své dítě na školu bruslení každé pondělí 16:00 - 17:00 a středa 16.15 - 17:15 na ZS v Jičíně. Vy ani váš potomek nebudete litovat ...

OBECNÉ INFORMACE PRO RODIČE DĚTÍ ŠKOLY BRUSLENÍ

HOKEJOVÁ PŘÍPRAVKA - primárním účelem tohoto družstva je naučit bruslit děti, které budou hrát registrovaný hokej. Proto název HOKEJOVÁ PŘÍPRAVKA. Pokud je ale volná kapacita, bereme i děti, které se chtějí pouze naučit bruslit (ŠKOLA BRUSLENÍ). Hokejová přípravka i škola bruslení jsou určeny pro děvčata i kluky. Tréninky přípravky jsou v úterý od 16:30 do 17:30 a ve čtvrtek 17:00 - 18:00 a jsou v ní budoucí hokejisté a již s plnou výstrojí (viz. povinná výstroj hokejisty v přílohách článku). Počet účastí na tréninku v týdnu záleží na rodičích, ale čím více, tím lépe. Omluvenky prosím posílejte jen při absenci delší než týden. Škola bruslení je pro ty, jež neplánují hrát hokej a pro naprosé začátečníky. Škola bruslení je v pondělí od 16:00 - 17:00 a ve středu od 16:15 - 17:15.

ÚČAST RODIČŮ - u malých dětí, které ještě nestály na bruslích, je zpočátku žádoucí přítomnost rodiče na ledě, pouze na bruslích. Předpokládá se přitom, že rodiče na ledě pomáhají vzájemně všem dětem. Jakmile se dítě naučí na bruslích pohybovat, není už účast rodiče na ledě nutná a dítě přeberou trenéři. Rodiče, kteří chtějí, mohou v hokejové přípravce na ledě pomáhat i nadále.

ZÁKAZY - žádné dítě nesmí při zahájení tréninku na led bez pokynu trenéra!

POVINNÁ VÝSTROJ - na led smí jen děti, které jsou zaregistrovány, mají pevně upnutou helmu (nemusí být hokejová), vhodné oblečení a řídí se pokyny trenerů. Doporučujeme i jakékoliv funkční chrániče loktů a kolen, rukavice.

BRUSLE - Těm co chtějí hrát hokej, doporučujeme klasické brusle na tkaničky. Nově koupené brusle obvykle nejsou nabroušené. Před prvním bruslením je potřeba je nechat za úhradu nabrousit. Buď u ledařů, nebo zpravidla v pondělí okolo tréninku přípravky u pana Táborského (naproti šatně trenerů).

ŠATNA - škola bruslení má trvale k dispozici šatnu pod hledištěm, včetně sprch a toalety. V ní si lze nechávat věci. Pokud ale má jít dítě mezi tréninky bruslit se školou či na veřejné bruslení, je nutné si vzít věci domů. Šatna není v době mezi tréninky rodičům a dětem přístupná. Šatnu na začátku odemykají trenéři, poté při odchodu na led ji zamyká poslední z rodičů. Doporučujeme zamykat i dveře do sprch, které jsou společné s další, cizí šatnou. Pro přípravku je určena šatna číslo 6.

Dotazy lze zodpovědět i telefonicky či nejlépe na škole bruslení (viz. Kontakty na trenéry Školy bruslení v sekci KLUB a Kontakty)

OBECNÉ INFORMACE PRO RODIČE DĚTÍ PRO POKRAČOVÁNÍ V HOKEJOVÉ PŘÍPRAVCE

POKRAČOVÁNÍ HOKEJOVÉ PŘÍPRAVKY - děti příslušných ročníků (letos především 2005, 2004 případně starší), které chtějí hrát hokej a již ovládají dostatečně základy bruslení, jsou připravovány na start v krajských soutěžích v sezóně 2012/13. Díky podpoře města a sponzorů si lze, až do vyčerpání kapacity, vypůjčit část hokejové výstroje. Do výstroje, kterou si lze zapůjčit, patří VESTA, LOKTY, HOLENĚ, KALHOTY a RUKAVICE. Vypůjčení je proti podpisu a pokud dojde ke ztrátě či zásadnímu poškození výstroje, je vypůjčitel povinen škodu v plném rozsahu uhradit. Ostatní výstroj (HELMA S MŘÍŽKOU, NÁKRČNÍK, BRUSLE, PODVAZKY, SUSPENZOR, PRÁDLO, HOKEJKU) a výstroj v dalších věkových kategoriích, si již hráč pořizuje na vlastní náklady.

EVIDENCE DĚTÍ - pro účely účasti v hokejové přípravce a na oficiálních akcích vede HC evidenci všech účastníků. Děti, které se připravují na start v družstvu HC v krajských soutěžích, budou oficiálně zaregistrovány u ČSLH. K tomu je potřeba vyplnit registrační formulář, který dodá HC a přinést fotografii.

CHOD HOKEJOVÉHO DRUŽSTVA - je celoroční. Po a před sezónou na ledě, probíhá příprava na následující seuónu v tělocvičně a venku, což zajistí celoroční sportovní aktivitu a zábavu pro Vaše děti. Materiály týkající se HOKEJOVÉ PŘÍPRAVKY a jednotlivých DRUŽSTEV jsou a budou zveřejňovány na webu HC www.hcjicin.cz v sekci MLÁDEŽ, kde najdete i kontakty na trenéry, fotky z chodu družstva a další materiály. Komunikace mezi vedením PŘÍPRAVKY a rodiči probíhá pravidelně mailem, dotazy lze zodpovědět i telefonicky či nejlépe až po tréninku osobně (viz. Kontakty na trenéry v sekci Mládež a Realizační týmy)