Další díl historie hokej v Jičíně nás zavede do let 1957 - 1983. Na začátku šedesátých let hráli dorostenci o postup do I. ligy, bohužel neúspěšně. O deset let později přišlo nejsmutnější období klubu - jeho čtyřleté období, kdy byl dán do klidu. Celých třináct let poté neměl Jičín v soutěžích celek dospělých, nicméně žáci i dorost se drželi na předních příčkách svých soutěží. Bez vlastního hřiště se dařilo udržet mládežnické kategorie na vysoké úrovni.

Na konci 50. a začátkem 60. let oddíl spíše stagnoval. V sezóně 1961/1962 však dorostenci poprvé v historii bojují o postup do I. dorostenecké ligy. Ve skupině A krajského přeboru zvítězili a ve finále porazili vítěze skupiny B Sokol Potštejn 11:6. Hráno 15.2.1962 na ZS v Pardubicích. V kvalifikaci se střetli se Stadionem Liberec (7:11) a Tatrou Kolín (5:9). Kvalifikace se odehrála ve dnech 23.2. resp. 25.2. opět v Pardubicích.

V téže sezóně byla započata stavby zděné budovy se šatnami v rámci tehdy populární Akce Z. V sezóně 1963/1964 je v rámci reorganizace sportu ve městě oddíl převeden do TJ Agrostroj Jičín. Přestože tým posílili někteří vojáci, měla výkonnost spíše klesající tendenci. O to potěšující byly výkony dorostu, kteří opět dobře reprezentovali.

Sezona 1965/1966 je v kronice popsána takto: Výkony I. mužstva mají sestupnou tendenci - ve snaze udržet vyšší sportovní úroveň a zachovat účast ve vyšších soutěžích se pochybně zaměřujeme na doplnění mužstva závodníky - vojáky na úkor vlastních odchovanců. Pouze dorost vykazuje stabilní velmi dobrý výkon. O sezonu později obsadilo družstvo mužů 4.místo v krajském přeboru ze šesti účastníků. V sezoně 1969/1970 se muži ocitnou až na posledním místě a nesestupuje jen díky tomu, že Nové Město, které soutěž vyhrálo, postoupilo do divize. Z 10 utkání získali 5 bodů při velmi pasivním skóre 27:65. Prapor hokejového Jičína drží pouze dorost, který ač jeho hráči přecházejí do kategorie dospělých si drží vysokou výkonnost a je vhodně doplňováno nováčky.

Sezóna 1970/1971 odstartovala nejsmutnější období v dosavadní téměř čtyřicetileté historii. Pasivita a nezájem činitelů tělovýchovy byla hlavní přičinou smutné skutečnosti - oddíl byl dán do klidu. Kronika k tomuto smutnému okamžiku píše toto: Ani doba válečné okupace nepřerušila činnost oddílu. Škoda vynaložené nezměrné práce na výstavbě resp. budování plochy, škoda dřiny na stavbě krásné budovy šaten (našeho dlouholetého snu).Muži vystoupili ze soutěže a soutěž nedohráli. 27.1. 1973 proběhl turnaj starých gard v Kopidlně. Domácí byli o několik let mladší a tak se nelze divit, že Jičín odešel poražen 2:8. Stáří 20 členů týmu bylo celkem 950 let. V úterý 1.10.1974 vyšel v celostátním deníku Československý Sport článek o zdevastovaném kluzišti v Jičíně. V budově šaten jsou kanceláře ZPA Čakovice. Bohužel ani on nedokázal probudit lidi sedící na odpovědných postech.

V sezoně 1975/1976 byla činnost obnovena, zatím jen v kategorii žáků. Bez vlastního kluziště (neboť chátraní stadionku pod Knížetem vesele pokračovalo) se však povedl husarský kousek - vítězství v okresním přeboru se skórem 55:9 ze 4 zápasů! To se žákům podařilo i v příští sezóně, když všechna utkání byla hrána na hřištích soupeřů. Také dorostenci již hrají soutěž, která však pro nepřízeň počasí zůstala nedohrána. V této době již můžeme s sestavách žáků nelézt jména, která známe ze současnosti. V žácích se objevuje například Milan Strouhal a Martin Puš, dále zázračný střelec Václav Vraštil ml., který v sezóně 1978/1979 nastřílel 49 branek ve 23 zápasech. Pouze ve dvou utkáních neskóroval. 5.června 1979 zemřel legendární střelec Josef Moravec, o necelé dva měsíce později zemřel nejstarší z generace Adamů - Přemysl, řečený Slavín. I přes tyto dvě velmi smutné zprávy byla sezóna úspěšná, neboť dorost postoupil do krajského přeboru. V sezoně 1979/1980 nastřílel V.Vraštil dokonce 58 branek ve 23 zápasech. Sokolu Žďárky dal 7 branek. Dále 3x vstřelil 4 branky a osmkrát dosáhl hattricku. Zdatně mu sekundují Martin Puš a Milan Strouhal.

Dne 10.11.1980 zemřel legendární gólman Václav Adam, který se nesmazatelně zapsal do začátků jičínského hokeje. Věnoval mu 37 let svého života - 14 let jako aktivní hráč a 23 let jako trenér. V klubu působil od 31.1.1932 do konce sezony 1969/1970.

Při oslavách 50 let hokeje v Jičíně byli vyznamenáni bývalí hráči a funkcionáři, vetšina z nich však bohužel in memoriam. Mezi nimi například Václav Adam, Miran Špot, Karel Pacák, Josef Moravec, Václav Čihák a další. V sezóně 1981/1982 byl jako domácí led zimní stadion v Lomnici nad Popelkou, kde se hrála většina utkání. Stadion v Jičíně totiž stále nebyl v provozu (a ještě dlouho nebude).

Dorost v sezoně 1978 - 79

Tým dorostu hraje od 1978/1979 druhou nejvyšší krajskou soutěž, ale po odchodu starších hráčů musel být pro nedostatek hráčů ze soutěže odhlášen. Několik hráčů odešlo hrát soutěž dospělých za Lomnici, neboť tým mužů v Jičíně stále neexistoval.

Dne 1.4.1983 zemřel v Chicagu člověk, bez kterého bychom nemohli nahlédnout do historie Jičínského hokeje. První kronikář oddílu Ing. Josef Mareš zemřel ve věku 77 let.