Hokejový tým žen, známý jako HC Manki Jičín, působí v Jičíně od října roku 2015. Tehdy se 13 odvážných žen rozhodlo přijít na první veřejný trénink, který s velkým odhodláním uspořádala paní Jitka Albrechtová.

Sezóna 2015/2016

První sezóna byla zaměřena především na "školu bruslení". I přesto Manki s jejich trenéry odehráli několik ryze přátelských utkání. Především z toho důvodu, aby měli ponětí, jak to na zápasech chodí a jak na tom jsou ostatní ženské týmy.

Přátelská utkání

V první sezóně se tým zúčastnil turnaje v Děčíně, kde jsme se utkali s týmy HC Mědvědice Děčín, HC Ústecké Lvice (dnes HC Lovosice) a ESC Jonsdorf. Družstvo se podle očekávání umístilo na 4. místě. Velkým úspěchem bylo získání ocenění za nejlepší golmanku turnaje, které si vychytala naše brankařka Hanka Trnková.

Vrcholem premiérové sezóny bylo uspořádání prvního přátelského utkání na domácím ledě proti týmu HC Ústecké Lvice (dnes HC Lovosice). Na utkání přišlo téměř 300 diváků, s jejichž pomocí dokázal začínající tým dosáhnout skvělého a nečekaného výsledku 3:4. Ačkoliv Manki na svoji historicky první výhru v domácím utkání nedosáhly, dokázaly sehrát vyrovnané utkání s týmem, který již měl pár sezón na ledě náskok

Aktivity týmu

Náš tým se také okamžitě zapojil do mimosportovních aktivit klubu HC Jičín. Stál u zrodu a organizace prvního a velice úspěšného hokejového Ledového plesu. Manki si pro účastníky plesu připravily mimo jiné i přehlídku společenských a svatebních šatů půjčovny Diamond.

V rámci fyzické přípravy během letního období se Manki zúčastnily i letního soustředění na chatě Javorka v Peci pod Sněžkou. Javorka se od té doby stala tradičním místem pro konání každoročního týmového soustředění.

Trenérské obsazení

Z počátku družstvo trénovala sama zakladatelka týmu Jitka Albrechtová a její syn Martin. Velkou výhodou bylo, že se ženy mohly připojit na tréninky bruslení (power skating), který byl primárně pro mládež HC Jičín. Díky těmto tréninkům si nás všimnul a následně se nás ujal Tomáš Novotný, který se stal našim oficiálně prvním týmovým trenérem a celou sezónu se zaměřoval především na základy a techniku bruslení, které představuje podstatu pro další rozvoj ostatních hokejových dovedností.

Druhým trenérem se stal o pár měsíců později Jan Plíšek, který se ze začátku, jako zkušený gólman BK Mladá Boleslav, věnoval především naší brankářce.

Sezóna 2016/2017

V druhé sezóně se rozhodlo, že se tým přihlásí další sezónu do ligy. Proto nebyl čas pouze trénovat a zdokonalovat bruslení, ale trenéři museli zařadit do tréninku i hokejku a puk.

Manki se také utkaly v několika venkovních i domácích utkáních, aby prověřily své dosavadní schopnosti.

Přátelská utkání

Venkovní utkání:

ESC Jonsdorf x HC Manki Jičín (12:0)

HC Pardubice x HC Manki Jičín

HC Roudnice x HC Manki Jičín

HC Bílé Tygřice Liberec x HC Manki Jičín (2:3)

Domácí utkání:

HC Manki Jičín x ESC Jonsdorf (3:6)

HC Manki Jičín x HC Pardubice

HC Manki Jičín x HC MB ženy (7:1)

HC Manki Jičín x HC Bílé Tygřice Liberec (2:6)

Aktivity týmu

Manki se znovu podíleli na organizaci 2. ročníku Ledového plesu v Jičíně ve spolupráci s HC Jičín. Jako v předchozím ročníku si připravily program pro účastníky plesu a to předtančení, ve kterém se k holkám přidali i někteří hráči mužského A týmu HC Jičín.

V rámci fyzické přípravy se opět zúčastnily letního soustředění na chatě Javorka v Peci pod Sněžkou.

Trenérská soupiska

V této sezóně se týmu podařilo neztratit stávající trenéry Tomáše Novotného a Jana Plíška. Dokonce se k Mankám přidali další trenéři - Jakub Plíšek, Lukáš Karban, Vojtěch Sedmík. Díky jejich pomoci probíhaly tréninky s větší efektivitou využití ledové plochy.

Sezóna 2017/2018

Po dvou letech aktivního nabírání nových hráček, usilovného trénování a sbírání zkušeností v přátelských utkáních jsme se rozhodly čelit velké výzvě a tou je přihlášení týmu do hokejové ligy žen - divize A2. Tento krok jistě prověří naše dosavadní schopnosti, píli a hokejového ducha.

S podporou vedení HC Jičín, Města Jičín a našich trenérů vstupujeme do nové, ligové sezóny se začátečnickými schopnostmi a s vědomím, že každé začátky jsou těžké, ale my se je pokusíme společně co nejlépe zdolat.

Děkujeme všem našim fanouškům a sponzorům za podporu a doufáme, že nás budete povzbuzovat i v nadcházející sezóně 2017/2018.