Zimní stadion v Jičíně se nachází na Holínském předměstí, přesně pod hrází rybníka Kníže. Otevřen byl 11.11.2011 jako zatím poslední hokejová hala v Královéhradeckém kraji.

Rozdělení sektorů:
Domácí kotel je na tribuně vpravo od domácí střídačky (pohledem na led). Fanoušci hostí chodí na tribunu vlevo dolů či nahoru od své střídačky (pohledem na led).

Kapacita stadionu: 544 míst k sezení + 136 na stání na tribuně. Dalších cca 300 míst na stání kolem ledové plochy.

Vstupné: 40,- Kč

Domácím stánkem pro týmy:
HC Jičín - KLM Královéhradeckého kraje

Různé:
Adresa stadionu: Kollárova ulice 356, 506 01 Jičín
Vlastník stadionu: Město Jičín
Provozovatel: Město Jičín

Velikost ledu: 27 x 59 m.

Popis stadionu:
Krytý stadion s rozměry ledové plochy 27 x 59 m. Tribuna pro sedící diváky je umístěna podél delší východní strany ledové plochy. Míst k sezení je 544, míst ke stání 136. Déle se dá stát téměř kolem celé ledové plochy přímo u mantinelu. Pod tribunou jsou umístěny dvě šatny. Další šatny jsou v přízemí i prvním patře budovy restaurace. Restaurace je nekuřácká a s přímým výhledem na ledovou plochu. Od hráze do ní vede dřevený můstek.

Historie stadionu:
První zápasy se v Jičíně hrály na rybníku Kníže. Kluziště s přírodním ledem bylo vybudováno na místě dnešního stadionu v roce 1949, první zápas se zde odehrál 22. ledna 1950. V následujících letech byly přidělány šatny, vysoké mantinely, tribunka a zázemí. Stadion však v hluchém období, kdy hokejový klub nejevil žádnou činnost, spustnul a schátral. Po obnovení činnosti tak byl již nepoužitelný a až do roku 1994 byl oddíl odkázán na hřiště v Lomnici a Novém Bydžově. 25.11.1994 byl sehrán první zápas na novém stadionu proti Jiskře Bernartice (16:1 po dvou třetinách a nedohráno). Plány na stadion a první práce však začaly již v roce 1986, kdy měl být ve třech etapách vybudován krytý stadion s tribunou a dobrým zázemím. Nového stadionu jsme se po letech slibů dočkali 11.11.2011, kdy proběhlo slavností otevření zastřešeného zimního stadionu za cca 110 mil. Kč.

V létě roku 2015 došlo k výměně stávající chladící techniky a technické části strojovny. Od 2. října 2015 tak zajišťuje kvalitu ledu nové moderní chlazení, které nahradilo již přežitou a nevyhovující techniku z roku 1994. Rekonstrukce stála cca 10 mil. Kč.

V létě roku 2016 by mělo dojít k dostřešení obou rohů a instalaci vzduchotechniky. Díky tomu by mohla být sezona prodloužena až na 8 měsíců.

Technické informace:

Pokud hledáte technické informace nebo podrobnější informace o konstrukci stadionu, najdete je na stránkách www.jicin.cz --> Sport --> Zimní stadion.